Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Jak przekształcić smartfona w komputer stacjonarny?

Obecnie przenośne smartfony, mające nierzadko po kilkanaście milimetrów grubości, mają większą moc obliczeniową i możliwości, niż ogromne superkomputery dwie dekady temu. Każdy z nas praktycznie posiada w kieszeni komputer. A co gdyby dosłownie zmienić smartfon w komputer?

Andromium

fot. gadgetstouse.com

Zapewne taki właśnie pomysł przyszedł do głowy inżynierom odpowiedzialnym za Andromium. Ma to być urządzenie pozwalające na połączenie smartfona z monitorem, klawiaturą i myszką, tworząc razem prosty komputer osobisty. Wizualnie przypomina nieco stację dokującą do ładowania aparatu – i warto zaznaczyć, że dodatkowo pełni i taką funkcję. Stacja wyposażona jest w kilka wejść USB, które są przeznaczone na podłączenie urządzeń peryferyjnych.

Andromium

podłącznie smartfona do pc

smartfon pc

fot. yosuccess.com, yaklhao.com

Andromium to połączenie hardware i software. Wykorzystuje moce obliczeniowe smartfona, ale działa w oparciu o własny system operacyjny zwany Andromium OS. Osoby mające kontakt z Windowsem 7 oraz OS X od Apple z pewnością zauważą kilka rozwiązań inspirowanych tymi właśnie systemami. Jednocześnie Andromium doskonale współpracuje z Androidem, dzięki czemu możemy uruchamiać aplikacje z telefonu na podłączonym monitorze. Warto podkreślić wielozadaniowość systemu – możemy naraz pracować na kilku programów. System wyposażony jest w podstawowe oprogramowanie, takie jak pakiety biurowe, czy odtwarzacze multimediów. Jeśli zaś system nie przypadnie nam do gustu – możemy działać z poziomu klasycznego Androida.

Choć Andromium współpracuje jedynie z wybranymi modelami smartfonów, producenci zapowiadają dalsze prace mające pozwolić na użycie dowolnego urządzenia działającego pod Androidem. Zapowiadana jest też współpraca z systemami od Apple. Nieco gorzej przedstawia się sprawa z Windowsem. Microsoft w swoich najnowszych smartfonach – Lumia 950 i Lumia 950 XL – zastosował technologię ochrzczoną mianem Continuum. Pozwala ona podłączyć do aparatu monitor, klawiaturę i urządzenie wskazujące, dzięki czemu zyskujemy nieomal pełnoprawny komputer. Oznacza to, że Andromium staje się całkowicie niepraktyczny w przypadku urządzeń Microsoftu. Jeśli założymy, że pozostali producenci smartfonów zaproponują wkrótce podobne rozwiązania, to może się okazać, że Andromium jest spóźnionym pomysłem.Ocena: 4.30 / 5.0 (9)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.