Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci?

Aplikacje, które instalujemy w naszych smartfonach zajmują znaczną ilość miejsca w pamięci wewnętrznej. Wraz ze wzrostem liczby wgrywanych programów oraz pobieranych aktualizacji, w urządzeniach zaczyna brakować wolnej przestrzeni. Warto wtedy przenieść poszczególne aplikacje na kartę microSD. Przedstawiamy jak wykonać tę czynność w telefonach z Androidem.

Przenoszenie aplikacji na kartę pamięci

Na początku należy podkreślić, że nie wszystkie aplikacje można przenieść na kartę pamięci. Co więcej niektóre smartfony w ogóle nie zostały wyposażone w tę funkcję pomimo posiadania slotu kart microSD. To czy dane oprogramowanie może zostać przeniesione zależy od jego twórcy i niekiedy od producenta urządzenia.

ustawienia telefonu - przenoszenie aplikacji na kartę pamięci

Należy pamiętać, że w przypadku usunięcia karty microSD, zapisane na niej aplikacje przestaną działać. Aby sprawdzić czy smartfon został wyposażony w opcję przenoszenia aplikacji na kartę pamięci oraz czy daną aplikację można przenieść, należy:

1. przejść do “Ustawień” telefonu,

2. otworzyć “Aplikacje”,

3. wybrać interesującą nas aplikację z listy,

4. sprawdzić czy dostępna jest opcja „Przenieś na kartę SD” (jeśli tak, nacisnąć przycisk).

Po wykonaniu powyższych kroków rozpocznie się proces przenoszenia aplikacji na kartę pamięci. Pod koniec operacji pojawi się przycisk pozwalający na przeniesienie aplikacji z powrotem do pamięci wewnętrznej urządzenia. Przeniesione aplikacje będą się znajdować w zakładce „Na karcie SD”.

W przypadku gdy wyżej wspomniany przycisk „Przenieś na kartę SD” będzie miał inny odcień i nie będzie można go aktywować, oznacza to, że danej aplikacji nie da się przenieść.

logo google play

W sklepie Google Play dostępne są oprogramowania automatyzujące przenoszenie aplikacji na kartę pamięci. Co prawda w przypadku problemów z małą ilością pamięci wewnętrznej instalowanie kolejnej aplikacji wydaje się być kiepskim pomysłem, to jednak po skorzystaniu z oprogramowania w każdej chwili będzie można go usunąć.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem karty pamięci do telefonu?

karty pamięci do telefonu

Przed zakupem karty pamięci do telefonu należy sprawdzić jaką maksymalną pojemność wspiera urządzenie. Większość tańszych modeli pozwala na korzystanie z karty o maksymalnej pojemności 32 GB. Z kolei droższe i nowsze smartfony obsługują karty microSD o pojemności 64 GB, 128 GB a nawet 200 GB!

Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku większości użytkowników karta o pojemności 32 GB powinna być wystarczająca. W sklepie etuo znajduje się szeroki wybór kart pamięci do telefonów o różnych pojemnościach.

karty pamięci sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.