Jak przenieść aplikacje na nowy telefon?

Użytkownicy, którzy wymieniają telefon na nowy z pewnością chcieliby zachować większość aplikacji, które używali na starym urządzeniu. Dlatego też dziś podpowiadamy, jak przenieść programy ze starego smartfona na nowy.

Przenoszenie aplikacji z telefonu na telefon z Androidem

W przeniesieniu aplikacji ze starego smartfona na nowy pomoże nam konto Google. Na nasze szczęście sklep Google zapamiętuje programy, które instalujemy na naszych smartfonach.

Aby przenieść programy na nowy telefon należy zalogować się do konta Google tym samym loginem, który wykorzystywaliśmy w starym telefonie. Po zalogowaniu na konto kreator konfiguracji telefonu zaproponuje zainstalowanie używanych wcześniej aplikacji. Niestety mechanizm ten dostępny jest jedynie dla tych aplikacji, które tworzą kopie bezpieczeństwa w chmurze.

telefony Android

Aby sprawdzić, czy dana aplikacja obsługuje tę technikę, wystarczy zalogować się do "Ustawień Dysku Google" na telefonie i wybrać pole "Zarządzanie kopiami zapasowymi". Jeśli na znajdującej się tam liście odnajdziemy nazwę szukanej przez nas aplikacji, oznacza to, że program ten posiada funkcję tworzenia kopii zapasowych w chmurze.

Przenoszenie aplikacji z iPhone’a na iPhone’a

telefony Apple

Aplikacje oraz dane z iPhone’a na iPhone’a można przenieść poprzez backup z iCloud. Proces jest prosty i szybki, ale możliwy tylko raz przy pierwszym uruchamianiu iPhone’a i przy włączonym Wi-fi.  Aby wykonać backup iCloud należy wejść w Ustawienia iPhone’a i kliknąć ikonkę iCloud.

Następnym krokiem jest wyszukanie opcji “backup iCloud” lub “archiwum iCloud” i kliknięcie opcji “utwórz teraz”. Po utworzeniu kopii iCloud należy uruchomić i aktywować nowego iPhone’a, pamiętając o włączeniu Wi-fi. W nowo otwartym oknie wystarczy już tylko wybrać “otwórz backup z iCloud”, a dane i aplikacje zostaną przeniesione.

Aplikacje oraz dane można przenieść także przewodowo poprzez backup iTunes. Proces ten jest jednak dużo bardziej skomplikowany i wymaga udziału komputera.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.