Jak przenieść dane z Huawei na Samsung?

Zmieniasz telefon na nowy? Migracja pomiędzy różnymi markami wcale nie musi być taka trudna, szczególnie jeśli oba smartfony pracują w systemie operacyjnym Android. Zdecydowaną większość danych przeniesiesz szybko i wygodnie za pomocą dedykowanych, bezpiecznych aplikacji. Poniżej wymieniam 2 najskuteczniejsze sposoby, z których możesz skorzystać w przypadku smartfona Huawei i Samsung.

Przenoszenie danych z Huawei na Samsung – dlaczego warto?

Blokada usług Google w smartfonach marki Huawei sprawiła, że wiele osób sięga po nowe modele smartfonów u konkurencji. Częsty wybór pada na Samsungi, które mają podobny interfejs i zaawansowane możliwości sprzętowe. Po latach użytkowania Huawei zmiana telefonu na Samsung może być trochę stresująca dla użytkownika. W praktyce jednak nie ma czym się martwić. Wbrew pozorom zmieniając markę telefonu, nie musisz żegnać się ze swoimi ulubionymi aplikacjami, bibliotekami multimediów, notatkami, kontaktami czy wiadomościami. Wystarczy wiedzieć, jak przenieść dane z Huawei na Samsung. Potrzebujesz jedynie odpowiedniej aplikacji i dostępu do Bluetooth lub Wi-Fi na obu urządzeniach.

Przenoszenie danych z Huawei na Samsung poprzez aplikację Smart Switch

1. Jak przenieść dane z Huawei na Samsung?

Jeśli migrujesz z Huawei do Samsunga, najlepszy wybór stanowić może dla Ciebie dedykowana aplikacja Smart Switch, która została stworzona przez producenta nowego smartfona. Ułatwia ona przenoszenie danych z dowolnego modelu telefonu na nowy smartfon marki Samsung. Charakteryzuje się łatwą obsługą i szybkim działaniem, dzięki czemu w krótkim czasie możesz korzystać z nowego telefonu o zawartości starego modelu.

1. Uruchom Sklep Google Play na obu smartfonach.

2. Pobierz i zainstaluj aplikację Smart Switch na Huawei i Samsungu.

3. Po ukończonym procesie instalacji na smartfonie Huawei wybierz opcję Wyślij dane.

4. Z kolei na telefonie Samsung wybierz opcję Odbierz dane.

5. Huawei zapyta, z jakiego rodzaju połączenia chcesz skorzystać. Możesz wybrać przesyłanie danych bezprzewodowo poprzez Wi-Fi. Najlepiej skorzystać z tej opcji, gdy używasz stabilnej sieci domowej.

6. Na ekranie Samusnga powinno teraz pokazać się powiadomienie na temat telefonu Huawei, który próbuje przesłać dane. Zatwierdź, aby zezwolić Samsungowi na ich odbiór.

7. W telefonie Huawei wybierz zawartość, którą chcesz przesłać na nowy Samsung. Zaznacz określone typy plików w aplikacji.

8. Smart Switch rozpocznie bezprzewodowy transfer danych, którego postęp możesz śledzić na ekranie.

9. Aplikacja poinformuje Cię o zakończonym przesyłaniu.

Transfer danych z Huawei na Samsung przez synchronizację Google

2. Jak przenieść dane z Huawei na Samsung?

Jeśli korzystasz z tego samego konta Google co na poprzednim urządzeniu, przenoszenie danych z Huawei na Samsunga może być jeszcze prostsze. Ten sposób nie wymaga nawet pobierania specjalnej aplikacji!

• Przejdź do ustawień telefonu Huawei.

• Wyszukaj kategorię Google.

• Przejdź do sekcji Kopia zapasowa.

• Wybierz opcję Utwórz kopię zapasową teraz.

• Poniżej smartfon wyświetla informacje o Twojej kopii zapasowej: listę aplikacji, zdjęcia i filmy, SMS-y, historię połączeń, ustawienia i dane konta Google. Możesz dowolnie zaznaczać je albo odznaczać.

• Pamiętaj, że ogranicza Cię ilość miejsca na Twoim koncie Google – bezpłatnie masz dostęp do 15 GB.

• Po wykonaniu kopii zapasowej Google na Huawei otwórz ustawienia na telefonie Samsung.

• Wybierz kategorię Kopia zapasowa i przywracanie.

• Przejdź do sekcji kopia zapasowa danych.

• Aktywuj opcję Przywróć wszystkie.

• Dzięki temu telefon pobierze z chmury wcześniej przesłane dane.

Transfer danych z Huawei na Samsung – kiedy lepiej po kablu?

3. Jak przenieść dane z Huawei na Samsung?

W przypadku ciężkich plików takich jak zdjęcia oraz filmy, które ważą kilkaset GB, przesyłanie bezprzewodowe przez aplikację Smart Switch mija się z celem. Może być całkowicie niemożliwe lub bardzo czasochłonne. Niekiedy nie warto także zużywać na nie miejsca w kopii zapasowej Google. W tej kwestii znacznie lepiej posłużyć się kablem USB i przegrać biblioteki multimediów na swój komputer, a następnie na nowy telefon. Zaoszczędzisz czas oraz cenną przestrzeń w swojej chmurze.

etui na telefon sprawdź
Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Wybierz jedną z powyższych ocen.