Jak przenieść dane z Huawei na Xiaomi?

Zmiana telefonu na nowy model to sama przyjemność. Konfiguracja nowego urządzenia może jednak niekiedy stanowić wyzwanie. Co w sytuacji, gdy skusisz się na smartfon innej marki niż dotychczas? Na pewno chcesz zachować swoje zdjęcia, kontakty, wiadomości oraz dostępy do aplikacji. Poniżej udzielamy przydatnych wskazówek na ten temat tego, jak przenieść dane z Huawei na Xiaomi.

Jakie dane możesz przenieść z Huawei na Xiaomi?

1. Jak przenieść dane z Huawei na Xiaomi?

Jeśli skorzystasz z odpowiednich funkcji w obu smartfonach, możesz przenieść wszystkie dane z Huawei na Xiaomi, w tym:

• dane z aplikacji,

• swoją historię połączeń,

• zapisane kontakty,

• SMS-y i MMS-y,

• zdjęcia, filmy i dokumenty.

Aby upewnić się, jakie dane są uwzględnione w kopii zapasowej smartfona, sprawdź ustawienia kopii zapasowej:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Odszukaj kategorię Google i wybierz zakładkę „Kopia zapasowa”.

3. W sekcji „Informacje o kopii zapasowej” smartfon wyświetla, jakie dane zostały skopiowane.

Początkowa konfiguracja nowego smartfona

1. Gdy masz już przy sobie nowy telefon, zarezerwuj sobie trochę czasu na jego pełną konfigurację. Poświęcisz na to minimum godzinę.

2. Jeśli po włączeniu smartfon ma niski poziom baterii, warto podłączyć go do ładowarki. Zapobiegniesz w ten sposób nagłemu wyłączeniu telefonu, na przykład w trakcie transferu danych.

3. Zaloguj się na swoje konto Google – to samo, z którego korzystasz na starym smartfonie.

4. Połącz się z domową siecią Wi-Fi, z którą połączony jest również Huawei.

Uporządkuj fabrycznie dodane aplikacje – z których będziesz korzystać, a jakie są zbędne?

Transfer danych poprzez chmurę Google One

Najpopularniejsza metoda na przeniesienie danych pomiędzy smartfonami różnych marek to wykorzystanie kopii zapasowej w chmurze. Dla telefonów z systemem operacyjnym Android najwygodniejsze rozwiązanie stanowi kopia zapasowa stworzona na dysku Google, ale analogicznie można zrobić na przykład z chmurą OneDrive lub inną, podobną usługą. Kopia zapasowa na serwerze Google jest szyfrowana za pomocą hasła do konta użytkownika, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczna. Warto mieć przy tym na uwadze, że Google usuwa kopię zapasową po 57 dniach nielogowania się na konto lub po wyłączeniu kopii zapasowej przez użytkownika.

Transfer danych z konta Google krok po kroku

1. Zaloguj się na obu telefonach na to samo konto Google.

2. Na starym smartfonie Huawei musisz włączyć opcję tworzenia automatycznej kopii zapasowej na dysku Google. W ustawieniach telefonu skorzystaj z opcji „Stwórz kopię zapasową teraz”, aby mieć pewność, że zapisano wszystkie aktualne dane.

3.Włącz synchronizację danych z kontem Google na nowym telefonie Xiaomi.

Do przesyłania danych oba smartfony powinny zostać połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

4. W ustawieniach kopii zapasowej na nowym smartfonie należy wybrać opcję „Przenieś dane z kopii zapasowej z chmury”. Po jej aktywacji dane zostaną pobrane automatycznie.

5. Im większa pamięć wewnętrzna starego smartfona, tym dłużej może zająć transfer danych. Nie przerywaj go, dopóki telefon nie wyświetli komunikatu o ukończeniu kopiowania.

Kopia zapasowa telefonu z Androidem

Nowe modele smartfonów z systemem operacyjnym Android umożliwiają kopiowanie aplikacji oraz danych z poprzedniego telefonu także poprzez konto Google. Taka informacja wyświetla się w trakcie początkowej konfiguracji nowego smartfona – wystarczy zalogować się na wcześniej używane konto Google i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Miej przy tym na uwadze, że kopia dotyczyć będzie jedynie aplikacji używanych przez Ciebie na Twoim poprzednim smartfonie. Z tego względu musisz stworzyć osobną kopię zapasową na przykład na wiadomości tekstowe, których nie chcesz utracić.

Kopia zapasowa na karcie pamięci

Dane ze starego smartfona można zapisać także na karcie pamięci, a następnie przełożyć ją do nowego telefonu. Żeby ten sposób zadziałał, oba smartfony muszą mieć czytniki kart pamięci. W ten sposób szczególnie szybko przeniesiesz na nowy smartfon przede wszystkim multimedia: zdjęcia, filmy, dokumenty. Jeśli chcesz utworzyć pełną kopię zapasową smartfona na karcie pamięci:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz kategorię „System i aktualizacje”.

3. Stuknij opcję „Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej”.

4. Wybierz „Kopia zapasowa danych”, a następnie „Pamięć zewnętrzna”.

5. Skorzystaj z opcji zapisania danych na karcie pamięci.

6. W analogiczny sposób możesz przywrócić kopię zapasową na nowym smartfonie, do którego przełożysz kartę.

Przenoszenie danych z Huawei na Xiaomi przez Phone Clone

Jeżeli masz telefon Huawei i chcesz przenieść z niego dane na nowy smartfon Xiaomi, możesz posłużyć się dedykowaną marce Huawei aplikacją Phone Clone. Jest ona kompatybilna ze smartfonami wszystkich marek, dlatego bezprzewodowa transmisja danych na Xiaomi nie sprawi Ci większego problemu.

1. Na starym i nowym telefonie pobierz aplikację Phone Clone z Google Play.

2. Uruchom aplikacje na obu telefonach.

3. Oznacz, który smartfon jest nowy, a który stary.

4. Na starym Huawei wyświetli się czytnik kodów QR. Zeskanuj go smartfonem Xiaomi, a aplikacja automatycznie nawiąże połączenie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.