Jak przenieść numery z telefonu na kartę SIM?

Zapisanie numerów na karcie SIM to jeden ze sposobów na to, by zachować swoje kontakty podczas przesiadki ze starego telefonu na nowy. Jak zrobić to szybko i sprawnie? Podpowiadamy!

Zapisywanie kontaktów na karcie SIM (Android)

Aby przenieść numery z telefonu na kartę SIM, wystarczy otworzyć Kontakty, a następnie odszukać w opcjach zakładkę “Importowanie/Eksportowanie”>>”Eksportuj na SIM”. Aby wgrać numery na nowy telefon, operację należy wykonać analogicznie, z tą różnicą, że w ostatnim punkcie powinniśmy wybrać funkcję “Importuj na SIM”.

Eksportowanie i Importowanie numerów na SIM, to jednak nie jedyny sposób na przenoszenie kontaktów z jednego telefonu na drugi.

Jeśli na smartfonie z Androidem mamy konto Google i aktywną opcję “Automatycznie synchronizuj dane”, wszystkie nasze kontakty zapisują się w chmurze samoczynnie. Wystarczy więc zalogować się na konto Google na nowym smartfonie, a ten pobierze zapisane na koncie dane.

Kontakty na nowy telefon można przenosić również poprzez Bluetooth, o czym pisaliśmy w artykule: Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon przez Bluetooth?

Zapisywanie kontaktów na karcie SIM (iOS)

Użytkownicy urządzeń Apple nie mają możliwości zapisania kontaktów na karcie SIM, ponieważ producent nie przewidział takiego rozwiązania. Filozofia firmy zakłada inną interakcję użytkowników z ich danymi - poprzez usługę iCloud i iTunes.

Zapisanie kontaktów na karcie SIM jest skutecznym sposobem na zachowanie swoich danych na przyszłość. Nie jest to jednak jedyna metoda na przenoszenie danych z telefonu na telefon. Producenci coraz bardziej skłaniają się ku nowszym rozwiązaniom, związanym z przechowywaniem i przenoszeniem danych w chmurze.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Wybierz jedną z powyższych ocen.