Jak przenieść stare wiadomości z Whatsapp na nowy telefon?

Osoby, które są użytkownikami komunikatora Whatsapp i zmieniły smartfon na nowy, z pewnością zastanawiają się, w jaki sposób przenieść stare wiadomości na nowy telefon. Na szczęście zmiana smartfona nie oznacza utraty starych czatów. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, jak przywrócić je na innym urządzeniu.

Instalacja Whatsapp na nowym telefonie

W odróżnieniu do innych, popularnych komunikatorów, Whatsapp zainstalowany na nowym telefonie, nawet po użyciu tego samego numeru telefonu do logowania, nie wyświetli automatycznie historii wiadomości czy nawet wcześniejszej listy kontaktów. Aby tak się stało, należy uprzednio utworzyć kopię zapasową na starym modelu smartfona. Czaty i kontakty mogą być wówczas zapisane albo na koncie Google użytkownika, albo w pamięci smartfona.

Przenoszenie starych wiadomości z Whatsapp poprzez konto Google

1. Jak przenieść stare wiadomości z Whatsapp na nowy telefon?

Jeżeli chcemy mieć wgląd do starych wiadomości z aplikacji Whatsapp na swoim nowym telefonie, na starym smartfonie musimy najpierw zrobić kopię zapasową. Można wykorzystać do tego dysk Google. Wystarczy otworzyć aplikację Whatsapp, a w ustawieniach aplikacji wybrać sekcję „Czaty” i opcję „Kopia zapasowa”. W tym miejscu można wybrać opcję utworzenia kopii zapasowej na dysku Google. To wygodne rozwiązanie, ponieważ większość z nas posiada konto Google (w tym każdy właściciel smartfona z Androidem). Kopia danych w chmurze pozostaje natomiast bezpieczniejsza od tej utworzonej na jakimkolwiek fizycznym nośniku danych.

W ustawieniach tworzenia kopii zapasowej wiadomości Whatsapp istnieje możliwość wyboru codziennego tworzenia kopii danych. To przydatne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba dłużej zaprzątać sobie głowy kopiowaniem wiadomości. Warto dodatkowo wybrać opcję wykorzystywania tylko sieci Wi-Fi, aby nie tracić niepotrzebnie danych transferowych.

Po wykonaniu kopii zapasowej wiadomości z Whatsapp na koncie Google można pobrać i uruchomić aplikację na nowym smartfonie. Następnie trzeba zalogować się na ten sam numer telefonu i potwierdzić swoją tożsamość poprzez kod SMS. Po poprawnym zalogowaniu aplikacja sama powinna wykryć kopię zapasową na dysku Google. Wtedy wyświetli komunikat z pytaniem, czy ją przywrócić.

Przywracanie kopii zapasowej Whatsapp z karty micro SD

2. Jak przenieść stare wiadomości z Whatsapp na nowy telefon?

Jeśli nie chcesz zapisywać wiadomości z aplikacji Whatsapp na swoim koncie Google, alternatywnie możesz zrobić kopię zapasową także na telefonie. Wówczas przed zmianą smartfona należy przegrać kopię zapasową na kartę micro SD. Pamiętaj jednak o tym, że wiąże się to z koniecznością noszenia karty pamięci także w nowym telefonie. Tymczasem niektóre ze współcześnie projektowanych smartfonów mają na tyle dużą pamięć wewnętrzną, że ich producent nie przewidział slotu na karty pamięci.

Po zrobieniu kopii zapasowej wiadomości z Whatsapp na karcie pamięci micro SD, należy włożyć kartę do czytnika kart pamięci w nowym smarfonie. Po uruchomieniu Whatsapp powinien automatycznie przywrócić czaty oraz kontakty.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.