Jak przyspieszyć internet w telefonie?

Jedną z głównych funkcji smartfonów jest możliwość łączenia z internetem i przeglądania stron internetowych. Prędkość transmisji w telefonie zależy od aktualnego stanu punktów dostępu, odległości od nadajnika oraz obciążenia łącza. Do tej pory uważano, że nie ma żadnego sposobu na przyspieszenie internetu w telefonie. Do czasu, aż pojawiła się specjalna aplikacja poprawiająca połączenie 3G, 4G LTE i Wi-Fi w Androidzie.

Aplikacja Internet Speed Master

aplikacja internet speed master

Oprogramowanie Internet Speed Master dostępne w sklepie Google Play, działa na zasadzie specjalnej konfiguracji TCP/IP. Aplikacja sprawdza się najlepiej na zrootowanych telefonach. Czym jest root smartfona i jak go wykonać wyjaśniliśmy niedawno na naszym blogu.

Narzędzie posiada również funkcję optymalizacji połączenia dla niezrootowanych smartfonów. Niestety rezultaty działania aplikacji na urządzeniach bez dostępu do konta administratora mogą nie być tak efektywne, a ich skuteczność będzie zależeć od połączenia, modelu telefonu oraz systemu.

Aby zoptymalizować połączenie za pomocą aplikacji Internet Speed Master należy:

1. zainstalować i uruchomić aplikację,

2. poczekać na ukazanie się prostego ekranu z opcjami*,

3. kliknąć przycisk “Apple Patch"** / kliknąć przycisk “Improve Internet Connection”***

4. Jeśli wyświetli się komunikat z prośbą o udzielenie aplikacji odpowiednich uprawnień, wybrać opcję "Zezwól".

*Ekran podzielony będzie na dwie sekcje oddzielone niebieską linią. Górna dotyczyć będzie urządzeń zrootowanych, a dolna smartfonów bez roota

**tylko w przypadku zrootowanych telefonów

***tylko w przypadku smartfonów bez roota

Szybszy internet - nowe możliwości

jednokolorowe, brokatowe i kolorowe etui na telefon

Gdy udało już nam się przyspieszyć internet telefonie i pozbyliśmy się irytującego problemu, czas pomyśleć o przydatnych akcesoriach na naszą słuchawkę.

Na smartfony z Androidem flagowych marek, jak  Samsung, Huawei, Sony czy Xiaomi, dostępnych jest mnóstwo designerskich pokrowców oraz wiele gadżetów, jak na przykład pop holdery, power banki, ładowarki indukcyjnegogle VR czy obiektywy.

Case’y w formie silikonowej, książkowej czy drewnianej świetnie ochronią smartfony i nadadzą im nieszablonowego wyglądu.

etui na telefon sprawdźakcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.