Jak przyspieszyć telefon z Androidem?

Android to zdecydowanie najbardziej popularny system operacyjny, który znajdziemy w większości urządzeń mobilnych. Niestety z czasem wydajność systemu spada, co bywa udręką dla użytkowników. Istnieją jednak metody, które umożliwiają przyspieszenie Androida. Przedstawiamy te najskuteczniejsze i najprostsze.

Usunięcie zbędnych aplikacji

usuwanie zbędnych aplikacji

Podstawową rzeczą, którą warto zrobić, by przyspieszyć działanie smartfona jest usunięcie niepotrzebnych aplikacji. Uwolnienie miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu zawsze korzystnie wpłynie na jego funkcjonowanie. W ustawieniach telefonu znajduje się zakładka związana z zarządzaniem aplikacjami, gdzie można odinstalować nieużywane programy.

karty pamięci do telefonu

Jeśli smartfon został wyposażony w funkcję przenoszenia aplikacji na  kartę pamięci, również warto z tej opcji skorzystać. O tym jak przenieść aplikacje na kartę microSD, pisaliśmy niedawno na naszym blogu.

Czyszczenie systemu Android

czyszczenie telefonu z androidem

Samo usunięcie nieużywanych aplikacji niestety nie wystarczy, ponieważ problem jest dużo bardziej złożony i związany z samą specyfiką pracy systemu operacyjnego Android.

System operacyjny wymaga regularnego czyszczenia, by uchronić go przed zaśmieceniem. Każda aplikacja gromadzi znaczną ilość plików, które w późniejszej perspektywie nie znajdują żadnego zastosowania. Pliki te muszą być usuwane, aby nie powodować spadków wydajności urządzenia.

Jeśli zauważamy, że nasz smartfon znacznie zwolnił, warto posłużyć się specjalistycznym oprogramowaniem, które usunie wszelkie zanieczyszczenia i przeskanuje pamięć telefonu. Najpopularniejszą tego typu aplikacją jest Clean Master, do ściągnięcia w Google Play.

W celu przeprowadzenia czyszczenia należy uruchomić program, a następnie po wstępnym przeskanowaniu kliknąć “Junk Files”. Wartość usuniętych śmieci może sięgnąć nawet kilku gigabajtów.

Ochrona smartfona na co dzień

etui na telefon

Aby smartfony funkcjonowały bez zarzutu i służyły nam jak najdłużej, należy dbać o nie każdego dnia. Akcesoria ochronne takie jak etui, które zamortyzują ewentualny upadek urządzenia i tym samym zminimalizują ryzyko uszkodzeń znajdujących się wewnątrz podzespołów, to absolutna konieczność. Wybór futerałów jest ogromny, dostępne są między innymi formy książkowe, skórzane, silikonowe, hybrydowe, brokatowe i z klapką. Dzięki designerskiemu case’owi urządzenie nie tylko zyska ochronę, ale także nieszablonowy wygląd. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu najdelikatniejszej części smartfona, jaką jest ekran, poprzez naklejenie folii lub szkła na LCD.

sprawdź etui na telefonszkła i folie ochronne sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.