Jak rozpoznać z jakiej sieci jest numer?

Przed oddzwonieniem na obcy numer telefonu warto sprawdzić, do jakiej należy on sieci. Nie tylko po to, by zaspokoić swoją ciekawość, ale również po to, by nie narazić się na niepotrzebne koszty. Stawki za rozmowy i SMSy mogą się bowiem różnić u różnych operatorów w ramach poszczególnych ofert.

W jakiej sieci jest numer?

Kiedyś sieć można było łatwo rozpoznać po pierwszych trzech cyfrach numeru telefonu. Obecnie sprawa się skomplikowała, ponieważ użytkownicy mają możliwość przenoszenia swoich numerów między operatorami.

W jaki sposób można dowiedzieć się do jakiej sieci należy dany numer? Wystarczy wpisać go do bazy stworzonej przez T-Mobile znajdującej się na stronie: download.t-mobile i potwierdzić przyciskiem “sprawdź”. Po chwili uzyskamy informacje w jakiej sieci znajduje się numer.  

Jak sprawdzić czyj to numer?

Internetowe narzędzia umożliwiają nam zidentyfikowanie nie tylko sieci, ale również osoby, do której należy numer. O tym jak sprawdzić obcy numer telefonu, by znaleźć jego właściciela, pisaliśmy jakiś czas temu na naszym blogu.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.