Jak ściągnąć film z YouTube na telefon?

Google blokuje możliwość bezpośredniego pobierania filmów z YouTube’a na smartfony i tablety. Na szczęście istnieją aplikacje, które pozwalają zapisywać wideo i muzykę z serwisu na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Przedstawiamy takie oprogramowania.

Jak pobrać film z YouTube na Androida?

aplikacja TubeMate do ściągania filmów z YouTube na telefon

Aby móc pobierać materiały wideo z serwisu YouTube, konieczne będzie ściągnięcie aplikacji TubeMate. Aplikacja ta, jak wszystkie tego typu programy, znajduje się poza oficjalną dystrybucją sklepu Google Play. Pobieranie programów z nieznanych źródeł stanowi ryzyko, jednak w przypadku tej aplikacji, możemy być spokojni.

Aplikacja TubeMate umożliwia pobieranie materiałów wideo w wybranej rozdzielczości oraz wydobywanie z nich samej ścieżki audio w formacie MP3. W związku z tym, że Google domyślnie blokuje możliwość ściągania aplikacji z nieznanych źródeł, przed przystąpieniem do pobierania programu trzeba wejść w "Ustawienia telefonu" i wybrać "Zabezpieczenia". Następnie należy uaktywnić pole "Nieznane źródła".

filmik YouTube na telefonie

W dalszej kolejności trzeba pobrać na telefon aplikację ze strony tubemate.net i uruchomić ją. Interfejs aplikacji bardzo przypomina standardowego YouTube’a, jednak dodatkowo pozwala na ściąganie plików. Aby pobrać film, wystarczy kliknąć w górny róg ekranu i znaleźć interesujące nas wideo.

filmiki z youtube na telefonie

Następnie należy odtworzyć plik i nacisnąć zieloną strzałkę znajdującą się w prawym dolnym rogu playera. W oknie, które się pojawi klikamy "Pobierz". Później wystarczy już tylko wybrać odpowiedni format pliku i poczekać, aż pobieranie zostanie ukończone.

Jak pobrać film z YouTube na iOS?

Aby móc ściągnąć film z serwisu YouTube na Apple iPhone’a, należy otworzyć App Store i wyszukać darmową aplikację o nazwie Documents 5. Następnie należy zainstalować program, otworzyć go i nacisnąć ikonkę znajdującą się w prawym górnym rogu, przypominającą kompas Safari. W przeglądarce, która się wyświetli, należy wyszukać frazę savefromnet, a następnie w wynikach wyszukiwania wybrać link en.savefrom.net.

Kolejnym krokiem jest uruchomienie aplikacji YouTube i znalezienie interesującego nas klipu. Dotykamy wybranego filmu aby wyświetlić panel sterowania i wybieramy opcję podzielenia się nagraniem - share. Następnie należy skopiować adres klipu – copy link i wrócić ponownie do Documents 5. W aplikacji powinniśmy umieścić skopiowany adres.

W dalszej kolejności należy nacisnąć zielony pasek, aby zobaczyć listę dostępnych rozdzielczości, w jakich możemy pobrać plik. Gdy wybierzemy taką, która nas interesuje, klikamy przycisk Done – wtedy klip zacznie się pobierać.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Wybierz jedną z powyższych ocen.