Jak ściągnąć muzykę na telefon z YouTube?

YouTube to platforma społecznościowa, która stanowi prawdziwą skarbnicę utworów muzycznych – zarówno popularnych, jak i niszowych twórców. Jeśli chcesz słuchać muzyki dostępnej na YouTube także w sytuacjach, gdy nie masz łączności internetowej, najlepsze rozwiązanie stanowi pobranie wybranych playlist, albumów albo utworów na telefon. Jak to zrobić? Wyjaśniamy w niniejszym artykule.

Subskrypcja YouTube Music Premium

1. Jak ściągnąć muzykę na telefon z YouTube?

Najwygodniejsze rozwiązanie dla użytkowników YouTube’a, którzy chcą słuchać muzyki offline, to subskrybowanie usługi YouTube Music Premium. Oprócz wygodnego odtwarzacza umożliwiającego słuchanie muzyki w tle mają oni do dyspozycji także pobieranie utworów muzycznych na urządzenia mobilne i odtwarzanie offline. Można zrobić to na 2 sposoby:

• Aktywować inteligentne pobieranie na YouTube: umożliwia ono automatyczne pobieranie treści na podstawie historii słuchania muzyki.

• Wybierać konkretne playlisty, albumy albo utwory do pobrania w celu słuchania offline.

Miej na uwadze, że liczba utworów możliwych do pobrania jest zależna od dostępnej pamięci wewnętrznej Twojego urządzenia. W ustawieniach inteligentnego pobierania możesz ustawić limit utworów, a także określić, czy chcesz pobierać pliki wideo, czy audio. Korzystając z YouTube Music Premium, nie pobierasz również muzyki na zawsze. Wymagane jest regularne połączenie z siecią, minimum raz na 30 dni, aby zachować pliki w pamięci. Dostępność do nich może ulec także zmianie, jeśli twórca usunie je z platformy.

Włącz inteligentne pobieranie

Aktywacja inteligentnego pobierania muzyki w YouTube Music Premium może stanowić dla Ciebie duże udogodnienie. Masz wtedy stały dostęp do swojej ulubionej muzyki, na przykład w podróży, gdy nie masz zasięgu sieci komórkowej. Pobrana muzyka na telefon jest aktualizowana co noc, gdy masz łączność Wi-Fi, a poziom baterii urządzenia wynosi minimum 40%. Może być także pobierana poprzez nieograniczoną transmisję danych. Jak włączyć inteligentne pobieranie?

1. Otwórz aplikację YouTube Music na telefonie.

2. Stuknij swój awatar (okrągła ikonka w rogu aplikacji).

3. Wybierz z listy „Pobrane”.

4. Odszukaj opcję „Ustawienia”.

5. Zaznacz „Inteligentne pobieranie”.

Pamiętaj o tym, że muzyka jest automatycznie pobierana na podstawie Twojej historii odtwarzania. Czasem mogą zatem pojawić się utwory, które Cię nie interesują, na przykład jeśli ktoś inny odtworzył je na Twoim smartfonie. Dla lepszych rekomendacji i pobierania wyłącznie muzyki dopasowanej do własnych preferencji na bieżąco zarządzaj historią oglądania. Możesz usuwać konkretne utwory lub całe playlisty, wybierając „Menu”, a następnie „Usuń pobrany plik”.

Pobieraj osobno playlisty, albumy albo utwory

Jeśli na smartfonie chcesz mieć wyłącznie starannie wyselekcjonowaną muzykę z YouTube, najlepsze rozwiązanie stanowi dla Ciebie samodzielne pobieranie playlist, albumów i utworów z tej platformy. Jak można to zrobić?

• Kiedy odtwarzasz playlistę lub album, stuknij opcję „Menu”, a następnie wybierz „Pobierz”. Wówczas ściągniesz na telefon więcej plików muzycznych za jednym razem.

• Gdy słuchasz pojedynczych utworów, stuknij okładkę i skorzystaj z opcji „Pobierz”. Możesz również wybrać „Menu” i wybrać „Pobierz”, tak samo jak w przypadku playlist i albumów. W ten sposób pobierzesz na smartfon tylko jeden utwór muzyczny.

Pobieranie muzyki z YouTube poprzez downloadery

Dla osób, które nie mają konta YouTube Premium i nie korzystają z aplikacji YouTube Music, stale istnieje możliwość korzystania z rozmaitych, niezależnych downloaderów do pobierania muzyki z tej platformy. Najpopularniejsze wśród nich to między innymi Freemake, 4K Download czy Savefrom.net. Jeżeli chcesz z nich skorzystać:

1. Otwórz wybrany downloader w przeglądarce swojego telefonu.

2. Osobno otwórz aplikację YouTube i wybierz utwór, jaki chcesz pobrać.

3. Skopiuj link do utworu muzycznego z YouTube.

4. Wklej link do downloadera, wybierając, w jakim formacie chcesz go pobrać. Jeśli zależy Ci na samej muzyce, wybierz format mp3, a jeśli preferujesz wideo: mp4.

5. Stuknij przycisk pobierania, na przykład „Download now”.

6. Niektóre downloadery umożliwiają pobranie utworu od razu. Inne wyświetlają miniaturowy odtwarzacz, w którym ponownie należy wybrać opcję „Pobierz”.

7. Teraz pobraną muzykę możesz odtwarzać poprzez aplikację do obsługi multimediów w swoim urządzeniu lub inną aplikację pobraną ze sklepu Google Play.

Na podobnej zasadzie możesz pobierać całe playlisty zapisanych przez siebie utworów. Wówczas potrzebujesz skopiować link do playlisty i wkleić go do downloadera. Niekwestionowany atut downloaderów to możliwość pobierania muzyki na stałe. Nawet jeśli po czasie zniknie ona z samej platformy, Ty zawsze możesz mieć ją na swoim telefonie, a także przesyłać ją na inne urządzenia. Przewaga YouTube Music Premium to z kolei możliwość inteligentnego pobierania muzyki w tle, którym nie musisz zaprzątać sobie głowy.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.