Jak skopiować link z youtube'a na telefonie?

Aplikacja YouTube nie pokazuje adresów URL odtwarzanych filmów, dlatego niektórym wydaje się, że ich kopiowanie z serwisu jest niemożliwe. Na szczęście istnieje prosty sposób, by szybko skopiować link z YouTube’a na telefonie. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, przeczytaj poniższy poradnik. 

YouTube na telefonie - jak skopiować link?

logo youtube

Aby skopiować link z YouTube’a na telefonie, podążaj kolejno według poniższych wskazówek:

1. otwórz aplikację YouTube (kliknij na czerwoną ikonę ze znaczkiem “play” w środku),

2. odszukaj wideo, którego link chcesz skopiować,

3. kliknij na strzałkę z napisem “Udostępnij”, która znajduje się pod filmikiem. (Strzałka pojawi się także w prawym górnym rogu ekranu, kiedy klikniesz na odtwarzane wideo),

kopiowanie linku z youtube na telefonie

4. z rozwijanego menu wybierz zakładkę “Skopiuj link”,

menu telefonu

5. w tym momencie, adres filmiku zostanie skopiowany do schowka. Możesz teraz wkleić go w dowolną wiadomość SMS lub e-mail, przytrzymując ekran w danym miejscu i naciskając “Wklej”. 

wklejanie linku z youtube

Zamiast kopiować adres filmiku, a następnie ręcznie go wklejać, możesz również bezpośrednio udostępnić link w wiadomości. W tym celu z rozwijanego menu, zamiast zakładki “Skopiuj link”, wybierz: “Wiadomości”, “Gmail“, "Messeger" lub "Instagram" (w zależności od tego, za pomocą którego programu chcesz wysłać wiadomość).

Aplikacja YouTube daje również możliwość przesłania adresów wideo poprzez Bluetooth lub Wifi, a także zamieszczenia linków na Facebooku.

Aby mieć wygodny dostęp do naszych ulubionych filmów, możemy również pobierać je na telefon. By dowiedzieć się, jak to zrobić, zajrzyj do naszego artykułu pt: Jak ściągnąć film z YouTube na telefon?

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Wybierz jedną z powyższych ocen.