Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę?

Żeby sprawdzić szczegółowy rachunek za korzystanie z telefonu, najlepiej sprawdzić jego biling. Informacje o wykonywanych połączeniach, wysyłanych SMS-ach i MMS-ach czy też zużyciu danych komórkowych w danym okresie rozliczeniowym są dostępne także w przypadku telefonów na kartę. Poniżej przedstawiamy instrukcje na temat tego, jak uzyskać bilingi u najpopularniejszych w Polsce operatorów.

Jakie dane zawiera biling w telefonie na kartę?

Od 25 lipca 2016 roku w Polsce nastał obowiązek rejestrowania każdej karty SIM, nie tylko w przypadku posiadanego abonamentu, ale również mniej zobowiązującego „telefonu na kartę”. Obowiązek ten ma wiele zalet – gwarantuje między innymi dostęp do bilingów w każdej sieci komórkowej. Biling w telefonie na kartę to szczegółowy rachunek za dany okres rozliczeniowy. Zawiera on wykaz wszystkich usług wychodzących, z których korzystał właściciel danego numeru telefonu. Stanowi zatem przede wszystkim historię połączeń wykonywanych przez abonenta, ale także spis innych, wykorzystywanych usług. Warto zaznaczyć, że w przypadku bilingu możliwe jest sprawdzenie liczby wysłanych wiadomości SMS i MMS, jednak nie można zobaczyć ich treści. Wgląd do pełnego billingu mogą uzyskać jedynie organy ścigania, które posiadają w tym celu odpowiedni nakaz.

Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę Orange?

1. Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę?

Żeby sprawdzić biling w telefonie na kartę Orange, musisz zalogować się do swojego osobistego konta na stronie operatora. Dostępne dane dotyczą bieżącego okresu rozliczeniowego i uwzględniają szczegółowe informacje, takie jak daty i godziny.

1. Zaloguj się na swoje konto na stronie orange.pl.

2. Z wyświetlonego menu konta wybierz kategorię „Bieżące wykorzystanie”.

3. Kliknij „Zobacz wykaz połączeń”, żeby zobaczyć:

• listę połączeń wychodzących,

• liczbę minut wykorzystanych na połączenia,

• listę numerów telefonów, pod które dzwoniono,

• liczbę wysłanych SMS-ów i MMS-ów,

• ilość zużytych danych internetowych,

• informację o przekroczeniu abonamentu w danym okresie rozliczeniowym,

• informacje o rabatach.

W przypadku przekroczenia abonamentu kolejne połączenia, SMS-y i dane komórkowe zostaną uwzględnione w osobnej rubryce „Ponad abonament”. Zaznaczając opcję „Przeanalizuj wykorzystanie”, uzyskasz informację o najczęściej wybieranych numerach telefonu. Wymaga to jednak zatwierdzenia kodu wysłanego na numer telefonu, którego dotyczy biling.

Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę Plus?

2. Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę?

Dostęp do bilingu w telefonie na kartę Plus jest możliwy dla osób, które zarejestrowały swój numer w tzw. rejestracji uzupełniającej. Oznacza to, że oprócz podania podstawowych danych na temat właściciela numeru, uwzględniono także adres użytkownika. Na tej podstawie można uzyskać jednorazowy lub cykliczny biling zawierający informację o połączeniach głosowych, SMS-ach i MMS-ach, danych internetowych, a także pozostałych usługach. Uwzględnia on wybierane numery, daty oraz godziny połączeń, a także czas ich trwania. W przypadku sieci Plus biling telefonu na kartę jest płatny – podstawowy to koszt 6,15 zł z VAT, a szczegółowy 10,08 zł z VAT.

Żeby zamówić biling telefonu na kartę Plus:

1. Udaj się do najbliższego punktu operatora, gdzie możesz osobiście złożyć zamówienie.

2. Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta Plus pod numerem 601 102 601.

Biling otrzymasz listownie pod wskazany przez siebie adres, do 10. dnia kolejnego miesiąca w przypadku bilingu podstawowego i cyklicznego, w ciągu 14 dni od momentu zamówienia w przypadku bilingu wstecznego.

Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę Play?

3. Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę?

Niezależnie od tego, czy masz telefon na abonament, czy na kartę – w sieci Play możesz sprawdzić biling swojego numeru telefonu poprzez aplikację lub na stronie Play24.

1. Zaloguj się do aplikacji lub na stronie Play 24, podając swój adres e-mail lub numer telefonu oraz hasło.

2. Przejdź do zakładki „Moje konto”.

3. Wybierz ikonę podpisaną jako „Aktywność”.

4. Możesz sprawdzić historię połączeń, zużycie danych komórkowych, liczbę wysłanych SMS-ów i MMS-ów, a także listę zakupów mobilnych.

5. W przypadku sieci Play możliwe jest sprawdzenie bilingu maksymalnie za 6 ostatnich miesięcy.

6. W „Historii aktywności” możesz zobaczyć także ewentualne dodatkowe opłaty.

W przypadku bilingu w telefonie na kartę Play możliwe jest sprawdzenie liczby, daty i godziny również połączeń przychodzących, jednak ich numery pozostają ukryte.

Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę T-Mobile?

4. Jak sprawdzić biling w telefonie na kartę?

Posiadacze telefonów na kartę u operatora T-Mobile także mają możliwość sprawdzania swoich bilingów. Mogą zrobić to poprzez zalogowanie się do aplikacji Mój T-Mobile na swoim smartfonie lub na stronie operatora. Oprócz opłacenia faktury czy sprawdzenia posiadanego pakietu konto pozwala także między innymi przeglądać listę wykonanych połączeń. Dużym ułatwieniem jest fakt, że do swojego konta Mój T-Mobile nie musisz się rejestrować. Wystarczy, że masz numer u operatora, a konto już jest aktywne. Logowanie wymaga podania jedynie numeru telefonu, a jednorazowe hasło jest na niego automatycznie wysyłane.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.