Jak sprawdzić ceny paliw na stacjach benzynowych?

Ceny paliwa wciąż wzrastają, jednak różnią się na poszczególnych stacjach. Tankując na stacji benzynowej oferującej najkorzystniejszą cenowo ofertę, możemy sporo zaoszczędzić. W jaki sposób odnaleźć najtańszą w okolicy stację? Najlepiej za pomocą smartfona i praktycznej aplikacji!

Aplikacja Fuelio: Paliwo i koszty

Oprogramowanie służy do gromadzenia informacji na temat kosztów eksploatacji samochodu. W aplikacji użytkownicy zapisują informacje o tankowaniach oraz o przejechanych kilometrach. Na podstawie danych program wylicza wydatki związane z korzystaniem z samochodu oraz ilustruje je w postaci ciekawych wykresów.

O aplikacji zrobiło się szczególnie głośno, gdy do Fuelio wprowadzono możliwość sprawdzenia na której stacji benzynowej znajduje się najtańsze paliwo. Wszystko za sprawą implementacji narzędzi, które pozwalają użytkownikom na dodawanie cen paliw obowiązujących w danej chwili na poszczególnych stacjach.

Narzędzia te są ściśle zintegrowane z dziennikiem prowadzonym przez użytkownika. Osoby, które bardzo boją się o swoją prywatność, nie muszą zgadzać się na rozpowszechnianie powyższych danych. Fuelio jest jednak w pełni bezpieczne, ponieważ poza ceną i lokalizacją stacji benzynowej, aplikacja nie udostępnia żadnych informacji o użytkownikach.

Minusy

Korzystanie z dodatkowych aplikacji to ogromne ułatwienie szczególnie dla kierowców, jednak zawsze wiąże się z dodatkowym zużyciem energii i pamięci w smartfonie. Jednak  zamiast rezygnować z osiągnięć technologicznych, wystarczy zaopatrzyć smartfona w ładowarkę samochodową i kartę pamięci. Ładowarka samochodowa przyda się, gdy będziemy chcieli podładować telefon w czasie jazdy. Z kolei po przeniesieniu aplikacji na  kartę microSD, uzyskamy w smartfonie więcej wolnej pamięci.

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.