Jak sprawdzić, czy power bank jest naładowany?

Power banki to bardzo użyteczne akcesoria pozwalające na swobodne ładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu. Kiedy energia w power banku się skończy, gadżet należy podłączyć do ładowania przez określoną ilość czasu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy jak sprawdzić kiedy bateria power banku jest napełniona, by nie wydłużać czasu jej ładowania.

Dlaczego nie należy przeładowywać power banków?

przegrzany power bank

Przeładowanie power banku skraca jego żywotność, ponieważ powoduje przegrzanie, a przy zwiększonej temperaturze bateria traci swoją wydajność.

Co więcej jeśli power bank nie posiada funkcji ochrony zasilania, która zapewnia, że akumulator przestanie się ładować po osiągnięciu pełnej pojemności, przeładowanie może być niebezpieczne i skutkować wybuchem. Dlatego tak ważne jest by kupować akcesoria jedynie od sprawdzonych producentów i nie używać tanich urządzeń z Chin i otrzymanych “gratisów”.

Po czym poznać, że power bank jest w pełni naładowany?

power banki

Sprawdzanie czy bateria power banku jest w pełni napełniona jest bardzo proste. Większość przenośnych baterii ma wbudowany wskaźnik z czterema diodami LED. Po podłączeniu zasilania świeci się jedna dioda, a gdy akumulator jest w pełni naładowany zapalają się wszystkie cztery diody LED.

Jak sprawdzić, czy power bank jest naładowany jeśli wskaźnik nie działa?

Jeśli wskaźnik jest uszkodzony i diody LED na urządzeniu nie działają, oszacowanie stopania naładowania power banku jest dużo trudniejsze. W tej sytuacji należy rozładować power bank do końca i sprawdzić w instrukcji obsługi czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora. Jeśli nie posiadamy instrukcji w formie papierowej, możemy ją pobrać z internetu. Następnie, należy ładować power bank przez liczbę godzin zalecaną w instrukcji. 

pojemne power banki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.