Jak sprawdzić, czy słuchawki Apple AirPods są oryginalne?

Słuchawki Apple AirPods posiadają elegancki design, są proste w obsłudze i wygodne do codziennego użytkowania. Mają również stosunkowo wysoką cenę, co może skłaniać do poszukiwania słuchawek na promocji u nieoficjalnych dystrybutorów. Miej jednak na uwadze ryzyko oszustwa. Jeżeli cena AirPods znacząco różni się od prezentowanej w sklepie Apple, prawdopodobnie masz do czynienia z ich podróbką.

Jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne? Najlepszy sposób

Jak sprawdzić, czy słuchawki Apple AirPods są oryginalne?

Podstawę do weryfikacji oryginalności słuchawek AirPods stanowi ich numer seryjny. Zależnie od modelu słuchawek może być nadrukowany na samych słuchawkach lub na pokrywie ich etui ładującego. Powinien znajdować się także na oryginalnym pudełku słuchawek lub dokumentach potwierdzających zakup akcesorium, takich jak faktura albo paragon. Jeżeli nie możesz znaleźć numeru seryjnego, istnieje możliwość sprawdzenia go także w ustawieniach urządzenia połączonego ze słuchawkami.

Jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne poprzez inne urządzenie?

1. Otwórz ustawienia swojego urządzenia sparowanego ze słuchawkami.

2. Przejdź do kategorii ustawień Bluetooth.

3. Odszukaj na liście słuchawki Apple AirPods.

4. Stuknij przycisk „Więcej informacji” obok słuchawek.

5. Wyświetli się numer seryjny – wpisz go na stronie checkoverage.apple.com, aby sprawdzić przysługującą Ci gwarancję na serwis akcesorium.

Sprawdzanie numeru seryjnego AirPods na starszym urządzeniu

W przypadku starszego oprogramowania niż iOS 14 dostęp do numeru seryjnego sparowanych słuchawek znajdziesz w nieco inny sposób:

1. Otwórz ustawienia sparowanego ze słuchawkami urządzenia.

2. Przejdź do kategorii „Ogólne”.

3. Stuknij w zakładkę „To urządzenie”.

4. Wybierz słuchawki AirPods.

Sprawdzanie oryginalności AirPodsów – pozostałe metody

Jeżeli w żaden sposób nie udało Ci się ustalić numeru seryjnego swoich słuchawek, istnieją także inne sposoby, jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne. Dotyczą one na przykład zestawu słuchawkowego kupionego na aukcji bez oryginalnego opakowania. Twoją uwagę powinny zwrócić między innymi:

Niska jakość wykonania słuchawek

Oryginalne AirPodsy charakteryzują się eleganckim designem i starannym wykonaniem. Jeśli Twój zestaw słuchawkowy posiada trzeszczący plastik i widoczne łączenia lub został krzywo zmontowany – prawdopodobnie masz do czynienia z podróbką. Zwróć również uwagę na niską jakość pozostałych elementów zestawu takich jak nakładki na słuchawki.

Problemy z parowaniem w iOS

W przypadku oryginalnych słuchawek AirPods urządzenia iOS automatycznie łączą się z akcesorium. Z kolei podróbka może wymagać konwencjonalnego, ręcznego parowania poprzez ustawienia Bluetooth. Nieoryginalne słuchawki często charakteryzują się też niestabilnym połączeniem, opóźnieniami, brakiem reakcji na polecenia wydawane asystentowi głosowemu lub krótkim czasem pracy.

Słaby dźwięk

Na ogół największą różnicę w jakości pomiędzy oryginalnymi a podrobionymi słuchawkami AirPods można odnotować w kwestii ich głośników i mikrofonów. Dźwięk podróbek jest wyraźnie słabszy – może być cichszy i bardziej płaski. Gorzej rejestrowany jest też głos użytkownika słuchawek.

Jak sprawdzić, czy AirPods są oryginalne przed zakupem?

Jeżeli planujesz zakup zestawu słuchawkowego Apple AirPods, najlepiej ustal oryginalność akcesorium przed złożeniem zamówienia. Najprostszy na to sposób to wybór słuchawek bezpośrednio ze sklepu Apple lub od oficjalnego dystrybutora. Zachowaj czujność w przypadku innych sklepów internetowych oraz portali aukcyjnych. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

• Nazwę i opis słuchawek – nieoryginalne AirPodsy mogą mieć literówkę w swojej nazwie, a także błędy w opisie.

• Zdjęcia produktu – porównaj je z oficjalnymi fotografiami Apple.

• Pudełko od słuchawek – wystarczy różnica w rozmieszczeniu naklejek, by zidentyfikować podróbkę.

• Podejrzanie niską cenę – nikomu nie opłaca się sprzedaż popularnych słuchawek w cenie poniżej wartości akcesorium.

• Informację o nadwyżce magazynowej – w ten sposób nieuczciwi sprzedawcy starają się tłumaczyć atrakcyjną cenę produktu.

Dlaczego nie warto kupować podróbki Apple AirPods?

Zakup tańszych słuchawek od nieoficjalnego dystrybutora grozi ryzykiem wejścia w posiadanie podrabianego towaru. W większości przypadków kwota za zamówienie jest znacznie zawyżona, ponieważ słuchawki charakteryzują się niską jakością. Z tego powodu znacznie lepiej kupić tańsze od AirPods, ale oryginalne słuchawki sygnowane przez inną markę. Wówczas możesz cieszyć się pożądaną jakością dźwięku i pełną funkcjonalnością akcesorium.

Sprawdź etui na Apple AirPods w ofercie etuo.pl

Masz już oryginalne słuchawki AirPods? W takim razie zadbaj o bezpieczeństwo zestawu słuchawkowego, by móc jak najdłużej cieszyć się akcesorium! Asortyment sklepu internetowego etuo.pl uwzględnia wysokiej jakości etui na słuchawki. Eleganckie ochronki są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Do wyboru pozostają na przykład pokrowce z karabińczykami, które umożliwiają przypięcie do torebki albo plecaka. Obudowy nie przeszkadzają w korzystaniu z funkcji etui ładującego.

Akcesoria gsm sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.