Jak sprawdzić, ile internetu zostało w telefonie?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z telefonu na kartę, czy też z abonamentu, w naszej ofercie może występować ograniczony limit danych. Po jego przekroczeniu internet znacząco zwalnia, co znacznie ogranicza swobodę surfowania po sieci. Dlatego lepiej na bieżąco sprawdzać, ile internetu zostało w telefonie. Jeżeli pod koniec okresu rozliczeniowego mamy małych danych do wykorzystania, możemy wówczas świadomie je oszczędzać, na przykład częściej korzystając z Wi-Fi. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy jak sprawdzić stan internetu w sieci Plus, Orange, Play i T-mobile. 

Co zużywa internet w telefonie?

Aktualnie zużywamy znacznie więcej danych niż jeszcze kilka lat temu. Odpowiada za to rosnąca liczba usług internetowych, z których chcemy korzystać. Znacznie więcej danych pobiera też oglądanie zdjęć oraz filmów w sieci, które nieprzerwanie zyskują na jakości. Z tego powodu wielu posiadaczy smartfonów wybiera takie oferty abonamentowe, które gwarantują nielimitowany internet. Nie ma jednak co ukrywać – zwykle są one znacznie droższe od pakietów, które zawierają określoną liczbę GB do wykorzystania w miesiącu. Wbrew pozorom nawet ograniczonym pakietem internetowym da się rozsądnie dysponować. Należy jednak na bieżąco kontrolować zużyte dane.

Jak sprawdzić stan internetu?

1. Jak sprawdzić, ile internetu zostało w telefonie?

Zwykle sprawdzenie, ile internetu zostało w telefonie nie jest skomplikowane. Konkretna metoda może jednak różnić się w zależności od operatora sieci, z której korzystamy. Lepiej bowiem nie wykorzystywać do monitorowania zużycia danych niesprzężonych z operatorami aplikacji. Chociaż pokazują one prawidłowo liczbę wykorzystanych GB, nie uwzględniają różnorodnych okresów rozliczeniowych, bazując wyłączne na długości danego miesiąca. Poniżej prezentujemy metody na sprawdzenie bieżącego stanu danych w oparciu o indywidualny okres rozliczeniowy w najpopularniejszych sieciach komórkowych: Plus, Orange, Play i T-mobile. 

Jak sprawdzić ile zostało internetu w Plus?

Operator sieci Plus pozwala na sprawdzenie, ile internetu zostało w telefonie w systemie Plus Online.  Możemy zalogować się do systemu z poziomu przeglądarki lub pobrać dedykowaną aplikację (Plus Online). W aplikacji podajemy swój numer telefonu, a także specjalne eHasło lub Plus Kod. Jeżeli nie chcemy nigdzie się logować, możemy sprawdzić stan internetu wysyłając smsa o treści "P" na numer 2580. Koszt wysłania wiadomośći to 0,29 zł. Jeśli chcemy uniknąć dodatkowych wydatków, stan internetu w Plusie możemy również sprawdzić bezpłatnie poprzez wpisanie na klawiaturze telefonu kodów *121#, *136#, informujących o stanie pakietów promocyjnych.

Jak sprawdzić ile zostało internetu w Orange?

Klienci sieci Orange mają aż cztery różne sposoby na sprawdzenie, ile internetu zostało w telefonie. Pierwsza metoda to wykonanie płatnego połączenia pod numer *500, którego koszt koszt wynosi 50 groszy. Pozostałe trzy metody są jednak w 100% darmowe. Możemy sprawdzić stan konta poprzez zalogowanie się do serwisu Mój Orange, wysłać SMS-a o treści „ILE” pod numer 8005 lub wpisać na klawiaturze telefonu kod *103#. Dzięki temu dowiemy się jaki jest aktualny stan wykorzystania środków z abonamentu. 

Jak sprawdzić ile zostało internetu w Play?

Aby sprawdzić, ile internetu zostało w telefonie korzystającym z sieci Play w ofercie na kartę, najłatwiej wpisać na klawiaturze telefonu kod o treści *101#. Wówczas zostanie wyświetlona informacja o stanie konta, w tym także wykorzystanych danych mobilnych. Operator automatycznie wysyła SMS, gdy użytkownikowi zostaje 100 MB internetu do wykorzystania. Posiadacze abonamentów sprawdzą swój stan danych do wykorzystania, wpisując kod *107#. Szczegółowe informacje o stanie konta można zweryfikować również, logując się do konta na stronie Play24.

Jak sprawdzić stan internetu w T-mobile?

Operator udostępnia swoim klientom wgląd do wykorzystanych danych mobilnych poprzez konto w serwisie Mój T-Mobile. Po zalogowaniu się do serwisu należy przejść do zakładki „Lista połączeń”, a następnie „Wykorzystanie limitów”. Z opcji tej mogą korzystać zarówno posiadacze abonamentu, jak i telefonu na kartę.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom udało Ci się sprawdzić stan swojego internetu w telefonie. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek problemów zawsze możesz zadzwonić lub pojechać do placówki swojego operatora i uzyskać wszelkie informacje na temat Twojej oferty i Twoich środków na miejscu. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.