Jak sprawdzić IMEI?

Numer IMEI to międzynarodowy identyfikator, który umożliwia zlokalizowanie telefonu oraz uzyskanie informacji na jego temat. IMEI pozwala nam zablokować urządzenie w przypadku jego kradzieży i sprawdzić, czy dany telefon nie był kradziony. Jak sprawdzić numer IMEI w telefonie z Androidem i iOS? Podpowiadamy!

Sprawdzanie IMEI - Android

IMEI ustawienia Android

1. Najprostszym sposobem na sprawdzenie numeru IMEI w telefonach z Androidem jest wpisanie na ekranie smartfona kodu *#06#. Nie trzeba nawet potwierdzać kodu zieloną słuchawką, bo od razu wyświetli nam się komunikat z identyfikatorem telefonu.

2. Numer IMEI możemy również odnaleźć w Ustawieniach telefonu. Wystarczy otworzyć “Ustawienia”, przejść do zakładki “System” i wybrać pozycję “Informacje o urządzeniu”.

3. Smartfony z wymiennymi bateriami bardzo często mają nadrukowany IMEI na naklejce pod baterią.

4. Niektóre modele telefonów mają numer IMEI nadrukowany / naklejony z tyłu obudowy.

Sprawdzanie IMEI - IOS

ustawienia IMEI iPhone

1. Tak jak w przypadku smartfonów z Androidem, IMEI w iPhone’ach możemy sprawdzić wpisując kod *#06# na klawiaturze. Z poziomu tego ekranu nie będziemy mogli go jednak skopiować.

2. IMEI odczytamy również w Ustawieniach iPhone’a. Wystarczy, otworzyć aplikację “Ustawienia”, wejść zakładkę “Ogólne” i “To urządzenie”, a następnie odnaleźć pozycję na liście. Z poziomu ustawień możemy skopiować numer do schowka.

3. Numer IMEI możemy również sprawdzić za pomocą iTunes. Aby to zrobić należy podpiąć iPhone’a do komputera. Po przejściu do ekranu ustawień wystarczy dwukrotnie kliknąć w pole z numerem telefonu, a wtedy pojawi się IMEI. Numer można skopiować klikając w niego prawym przyciskiem myszy (sposób przydatny dla urządzeń z uszkodzonym ekranem).

Jak widać są różne sposoby na odczytanie numeru IMEI w telefonach komórkowych. Znajomość identyfikatora IMEI z pewnością może nam się przysłużyć w wielu sytuacjach.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.