Jak sprawdzić model telefonu?

Obecnie produkowane smartfony podobnie wyglądają i mają zbliżone nazwy. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego jaki model telefonu posiada. Wiedza ta jednak często się przydaje, na przykład gdy chcemy dobrać odpowiednie akcesoria ochronne, poznać parametry swojego urządzenia lub odpowiednio je wycenić. Dlatego też w dzisiejszym artykule wyjaśniamy jak sprawdzić model posiadanego urządzenia.

Narzędzie od etuo

Najprostszym sposobem na sprawdzenie modelu telefonu jest skorzystanie z naszego autorskiego narzędzia. Wystarczy wpisać w przeglądarce na smartfonie adres: etuo.pl/model i kliknąć opcję: „POKAŻ JAKI MAM MODEL TELEFONU”, a narzędzie niezwłocznie rozpozna nasze urządzenie. Dodatkowo po kliknięciu opcji „Zobacz etui” będziemy mogli obejrzeć dedykowane naszemu urządzeniu pokrowce.

Naklejka

jak sprawdzić model telefonu - naklejka pod baterią

Zdecydowana większość telefonów komórkowych posiada informację o modelu na naklejce pod baterią. Przed zdjęciem tylnej obudowy i wyciągnięciem baterii należy się upewnić, że urządzenie jest wyłączone. Jest to bardzo istotne, ponieważ nagłe odcięcie zasilania może spowodować utratę danych oraz błędy w oprogramowaniu.

Informacja na pudełku

sprawdzanie nazwy telefonu na pudełku

Na każdym oryginalnym pudełku od smartfona znajduje się informacja o modelu np. w formie graficznej.

Grawer i ustawienia w smartfonach Apple

sprawdzanie modelu telefonu na obudowie iphone

W starszych modelach telefonów marki Apple i niekiedy w smartfonach Huawei, na tylnej obudowe urządzeń znajduje się grawer z numerem wersji. W przypadku nowszych smartfonów Apple – iPhone’ów 8 i iPhone’ów X, nazwę modelu sprawdza się wybierając kolejno: Ustawienia >> Ogólne >> Model lub numer seryjny.

sprawdzanie modelu w nowych telefonach apple

Następnie uzyskaną informację z ustawień należy przepisać w wyszukiwarkę Google. Informacje na temat poszczególnych smartfonów producenta z logo w kształcie nadgryzionego jabłka znaleźć można na stronie marki.

Ustawienia w telefonach z Androidem i Windows Mobile

sprawdzanie modelu telefonu w Androidzie

Innym sposobem na poznanie wersji urządzenia jest sprawdzenie danych w systemie operacyjnym telefonu. W Windows Phone i Androidzie, informacje są zawarte w tym samym miejscu. Aby sprawdzić model swojego telefonu wystarczy wybrać kolejno: Menu >> Ustawienia >> Informacje o telefonie >> Nazwa urządzenia.

Kod i restart

W niektórych modelach telefonów istnieje możliwość wpisania krótkiego kodu, dzięki któremu pojawi się notatka o wersji urządzenia. Jest tak np. w telefonach Nokia. Wystarczy wprowadzić i zatwierdzić kod *#0000#. Niekiedy zdarza się, że marka i model urządzenia wyświetlają się podczas włączania go.

Wiedza na temat posiadanego modelu - korzyści

Bez wiedzy na temat posiadanego modelu telefonu nie uda nam się go sprzedać w korzystnej dla nas cenie. Tylko znajomość wersji smartfona i jego parametrów pozwoli nam właściwe określić jego wartość. Co więcej brak wiedzy na temat posiadanego telefonu uniemożliwia nam dobranie odpowiednio dopasowanych akcesoriów, jak ochronne etui lub folia czy szkło na LCD.

Bez artykułów zabezpieczających nasz telefon narażony jest na liczne uszkodzenia, które mogą nie tylko negatywnie odbić się na jego wyglądzie, ale także spowodować twałe uszkodzenia.

etui na telefon sprawdźszkła i folie ochronne sprawdź

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.00 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.