Jak sprawdzić obcy numer telefonu komórkowego?

Zdarza się, że przed odebraniem połączenia telefonicznego od nieznanego numeru mamy wątpliwości, czy powinniśmy wchodzić w dyskusję z obcą osobą. Nie wiemy czy dzwoni do nas znajomy czy może kolejny natrętny telemarketer lub sprzedawca. Na szczęście istnieją sposoby, by to sprawdzić. W tym artykule podpowiadamy, gdzie szukać informacji o nieznanych numerach.

Serwisy internetowe

W internecie można trafić na serwisy, w których użytkownicy ostrzegają się nawzajem przed podejrzanymi kontaktami. Na tej zasadzie działają między innymi strony odebractelefon.pl i nieznanynumer.pl. Niestety opinie o numerach pojawiające się w komentarzach użytkowników bywają sprzeczne.

Skuteczne narzędzia

kontakty telefonu

Aby sprawdzić czy możemy bez obaw odebrać dane połączenie lub oddzwonić na nieznany numer, warto skorzystać ze skutecznego narzędzia na stronie truecaller.com Jedyne czego potrzebujemy do zalogowania się w serwisie to konto Google. Ważne, by nie używać konta podstawowego, a założyć nowe, do którego nie będą przypisane żadne kontakty.

Po zalogowaniu wystarczy wprowadzić szukany numer telefonu, a strona poda nam imię i nazwisko lub pseudonim jego posiadacza.

Informacje o wpisywanych numerach otrzymujemy dzięki temu, że narzędzie pobiera podczas logowania dane z książek adresowych z kont swoich użytkowników. Szacuje się, że serwis dysponuje bazą aż trzech miliardów numerów telefonów z całego świata.

Na podobnej zasadzie działa również program Sync.me, który posiada bazę blisko miliarda kontaktów.

Oba programy można ściągnąć w formie aplikacji na smartfony Apple, telefony z Androidem oraz z systemem Windows Mobile.

Ściąganie oraz korzystanie z dodatkowych aplikacji wiąże się z utratą miejsca w pamięci wewnętrznej smartfona. Aby uwolnić przestrzeń telefonu warto wyposażyć urządzenie w kartę pamięci i przenieść na nią pliki multimedialne oraz aplikacje. Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci opisaliśmy niedawno na naszym blogu.

sprawdź karty pamięci

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.