Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung?

Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung?

Procesor stanowi jeden z kluczowych elementów specyfikacji technicznej każdego Samsunga. To właśnie on odpowiada za moc obliczeniową telefonu, która decyduje o sprawnej obsłudze aplikacji oraz gier. W połączeniu z pamięcią RAM zapewnia sprawne działanie smartfona w trakcie wykonywania skomplikowanych operacji. Pokażę Ci, jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung, jeśli nie masz do niego pudełka.

Dlaczego warto znać procesor w telefonie?

1. Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung?

W trakcie wyboru nowego smartfona wiele osób kieruje się przede wszystkim reklamami, które dotyczą określonych modeli. Nie inaczej jest w przypadku Samsungów, które obok iPhone’ów wiodą prym w popularności. Jednak moim zdaniem wybieranie telefonu bez zagłębienia się w jego specyfikację techniczną nie jest zbyt rozsądne. Warto znać chociaż podstawowe parametry urządzenia, by wiedzieć, czy na pewno spełni ono Twoje oczekiwania. To przede wszystkim rodzaj procesora, wielkość pamięci RAM i pojemność pamięci wbudowanej telefonu. Znając rodzaj procesora i jego moc obliczeniową, zweryfikujesz, czy będzie on w stanie obsługiwać Twoje ulubione aplikacje.

Sprawdź procesor w telefonie przed sprzedażą/zakupem

O ile świeżo po zakupie telefonu wielu użytkowników zna na pamięć specyfikację techniczną swoich Samsungów, to po dłuższym czasie korzystania ze smartfona informacje te ulatniają się. Jeśli planujesz sprzedać swój telefon, a nie masz do niego oryginalnego pudełka ze specyfikacją techniczną, nadal możesz sprawdzić te parametry w samym urządzeniu. Pozwoli Ci to na zamieszczenie ich w ogłoszeniu sprzedaży. Taka możliwość powinna być istotna również dla osób kupujących używany telefon. Przed finalizacją transakcji poproś o włączenie telefonu. Sprawdź osobiście w informacjach o urządzeniu, czy na pewno masz do czynienia z oryginalnym Samsungiem o parametrach, które Cię interesują. Jeśli zamawiasz używany telefon przez internet, również zweryfikuj jego wewnętrzną specyfikację techniczną. W sytuacji, gdy coś się nie zgadza – zawsze możesz złożyć reklamację.

Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung? Instrukcja

Najprostszy sposób na to, by sprawdzić procesor w Samsungu zajmie Ci dosłownie kilka sekund.

1. Odblokuj swój smartfon.

2. Otwórz ustawienia telefonu.

3. Odszukaj kategorię „Informacje o urządzeniu”, „Telefon – informacje” lub podobną. W większości Samsungów znajduje się ona na samym dole ustawień.

4. Stuknij wybraną kategorię. Uzyskasz dostęp do informacji na temat modelu telefonu, jego numeru seryjnego oraz IMEI.

5. Przesuń palcem w dół, by odszukać model procesora zastosowany w smartfonie.

6. Gotowe! Przy okazji możesz sprawdzić także wszelkie inne dane ze specyfikacji technicznej, na przykład wielkość pamięci RAM albo pojemność pamięci wbudowanej telefonu.

Sprawdź procesor w telefonie Samsung poprzez aplikację

1. Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung?

Istnieje wiele modeli telefonów i każdy różni się nieco swoim interfejsem. Największe różnice zawsze występują między najstarszymi i najnowszymi modelami. Dlatego też ścieżka dojścia do konkretnych danych urządzenia może być zróżnicowana. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz dotrzeć do informacji o procesorze w swoim Samsungu, nie pozostajesz bez wyjścia. W takiej sytuacji wystarczy pobrać odpowiednią aplikację do sprawdzania danych systemowych, na przykład DevCheck Device & System Info.

1. Otwórz Sklep Play na swoim Samsungu.

2. Stuknij pole z lupką u góry ekranu.

3. Wpisz nazwę aplikacji i stuknij lupkę w prawym dolnym rogu.

4. Po pobraniu i zainstalowaniu uruchom aplikację na smartfonie.

DevCheck Pro daje dostęp do szczegółowych informacji na temat procesora, nie tylko jego nazwy, ale również liczby rdzeni, procesu, w jakim został wykonanych i osiąganych przez niego częstotliwości taktowania. Możesz monitorować jego aktualną temperaturę i obciążenie. Ponadto masz wgląd do stanu baterii, parametrów wyświetlacza, pamięci RAM i pamięci wbudowanej.

Jak sprawdzić procesor w telefonie Samsung? Podsumowanie

Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie sposoby na sprawdzenie procesora w telefonie Samsung ułatwiły Ci to zadanie. Jeśli potrzebujesz jedynie nazwy procesora, najlepiej odszukać ją wedle pierwszego sposobu w ustawieniach Samsunga. Jeśli natomiast chcesz mieć dostęp do szczegółowych informacji na temat procesora i jego pracy w czasie rzeczywistym, lepsze rozwiązanie stanowi pobranie dedykowanej aplikacji.

sprawdź etui na telefon

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.