Jak sprawdzić RAM w telefonie?

Nie masz już pudełka ani instrukcji do swojego smartfona, a potrzebujesz sprawdzić posiadaną przez niego pamięć RAM? A może chcesz zweryfikować, czy producent podaje prawdziwe informacje? Na szczęście wielkość pamięci RAM można zweryfikować bezpośrednio w ustawieniach smartfona. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób to zrobić.

Sprawdzanie RAM w smartfonie krok po kroku

1. Jak sprawdzić RAM w telefonie?

1. Przejdź do głównych ustawień systemu operacyjnego w swoim telefonie.

2. Odszukaj kategorii o nazwie „Informacje o urządzeniu” lub podobnej. Na ogół znajduje się ona na końcu listy kategorii ustawień.

3. Po przejściu do informacji o urządzeniu powinna wyświetlić się m.in. nazwa urządzenia, model smartfona, wersja systemu Android czy numer IMEI.

4. Przesuń palcami niżej, aby przejść do szczegółowych danych na temat telefonu. Znajdziesz tam informacje o procesorze, pamięci urządzenia, rozdzielczości ekranu oraz wielkości pamięci RAM. Może być ona wyrażana w GB lub MB.

5. Posiadacze smartfonów starszych generacji, które nie wyświetlają informacji o wielkości pamięci RAM urządzenia, mogą ściągnąć do tego specjalną aplikację. To na przykład dostępny w sklepie Google Play Simple System Monitor. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji wyświetla ona wszystkie informacje techniczne na temat smartfona.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.