Jak sprawdzić stan konta w telefonie?

Sprawdzenie stanu konta to regularnie wykonywana czynność nie tylko przez posiadaczy telefonów na kartę, ale także właścicieli abonamentów. Możemy w ten sposób szybko zorientować się, czy nie przekroczyliśmy przypisanych do naszego numeru limitów, planując dysponowanie telefonem do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. Najprostszy i bezpłatny sposób na sprawdzenie stanu konta to wpisanie określonego kodu i zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia posiadany przez nas model telefonu. Niezależnie od tego, czy używamy starej Nokii 3310, czy też Apple iPhone 11 Pro, kod do sprawdzania stanu konta różni się wyłącznie ze względu na sieć komórkową, z której korzystamy.

Sprawdzanie stanu konta w Play

Jak sprawdzić stan konta w telefonie w Play?

Stan konta w sieci komórkowej Play sprawdzimy, logując się do strony lub aplikacji Play24, ale jest to możliwe również poprzez wpisanie na klawiaturze telefonu kodu *101#, a następnie zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Posiadacze telefonów na kartę zobaczą w ten sposób środki pozostałe na koncie i promocyjne GB Internetu, a właściciele abonamentów zweryfikują bieżące saldo.

Sprawdzanie stanu konta w Orange

Jak sprawdzić stan konta w telefonie w Orange?

Chcąc sprawdzić stan konta w sieci Orange, możemy zalogować się na stronie lub aplikacji Mój Orange bądź wpisać na klawiaturze telefonu kod *124#, zatwierdzając go zieloną słuchawką. Informacja zwrotna będzie dotyczyć stanu środków oraz okresu ważności konta. Klienci Orange mogą również sprawdzić swój stan konta, dzwoniąc pod numer *500 i postępując zgodnie ze wskazówkami lektora.

Sprawdzanie stanu konta w Plus

Jak sprawdzić stan konta w telefonie w Plus?

Kod do sprawdzenia stanu i ważności konta w sieci Plus to *100#. Wpisujemy go jak standardowy numer telefonu i zatwierdzamy zieloną słuchawką. Podobne, przydatne kody w Plusie to *147# do sprawdzenia aktualnie posiadanej taryfy czy *121# do sprawdzenia ważności i stanu pakietów.

Sprawdzanie stanu konta w T-Mobile

Jak sprawdzić stan konta w telefonie T-Mobile?

Najszybciej sprawdzisz stan konta w T-Mobile poprzez wpisanie kodu *101# i zatwierdzenie go zieloną słuchawką. Do sprawdzenia stanu konta w tej sieci możesz wykorzystać także infolinię, dzwoniąc pod numer *9602 – należy jednak pamiętać, że połączenie to jest płatne, a jego cena zależy od posiadanej taryfy. Darmową alternatywą dla sprawdzenia stanu konta w T-Mobile jest jeszcze aplikacja T-Mobile na kartę na Androida lub Mój T-Mobile na iOS. Klienci sieci mogą również skorzystać z usługi Cykliczny SMS, dzięki której co dwa tygodnie otrzymują automatycznie wygenerowaną informację o stanie konta. Aby ją aktywować, należy wpisać kod *100*45#.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.