Jak sprawdzić współrzędne geograficzne w telefonie? (Android, iOS)

Nowoczesne smartfony posiadają mnóstwo funkcji i dostarczają wielu udogodnień. Jedną z możliwości urządzeń mobilnych jest precyzyjne określanie lokalizacji za pomocą współrzędnych geograficznych. Choć na co dzień raczej nie używamy tej funkcji, są sytuacje, w których może się ona przydać. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy więc, jak sprawdzić współrzędne w telefonie z Androidem i iOS. 

Jak sprawdzić współrzędne geograficzne? Google Maps, Android

Sprawdzanie współrzędnych lokalizacji w telefonie z Androidem jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć Google Maps, a następnie nacisnąć i przytrzymać obszar na mapie, którego współrzędne chcemy określić. Na mapie pojawi się czerwona pinezka, a w polu wyszukiwania u góry - współrzędne geograficzne. 

Jak sprawdzić współrzędne geograficzne w telefonie? - google maps

Jak sprawdzić współrzędne gps w telefonie iPhone

Jak sprawdzić współrzędne geograficzne w telefonie? - aplikacja kompass

W iPhonie współrzędne geograficzne lokalizacji możemy określić za pomocą wbudowanej aplikacji Kompas. 

Jeśli jednak wcześniej nie włączyliśmy usługi lokalizacji w naszym telefonie, aplikacja nie będzie działać prawidłowo. Aby to zmienić, należy najpierw zezwolić programowi na używanie naszego położenia, wybierając kolejno: Ustawienia >> Prywatność >> Usługi lokalizacji, a następnie Włączając Usługi lokalizacji dla aplikacji Kompas.

Do sprawdzania współrzędnych geograficznych możemy również użyć Apple Maps.

Określanie współrzędnych geograficznych online - Android, iOS

Jak sprawdzić współrzędne geograficzne w telefonie? - whatsmygps

Strony takie jak whatsmygps.com pozwalają określić online współrzędne geograficzne dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy otworzyć stronę na telefonie, odszukać adres na mapie i wpisać go w pole wyszukiwania. Po lewej stronie ukażą się dokładne współrzędne. 

Mamy nadzieję, że nasza instrukcja okazała się pomocna i bez problemu udało Ci się sprawdzić współrzędne geograficzne lokalizacji w Twoim telefonie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.