Jak stworzyć własny dzwonek na iPhone’a?

Każdy iPhone został wyposażony w wiele dzwonków, których można użyć do sygnalizowania nadchodzących połączeń. Istnieje możliwość wyboru głównego dzwonka lub różnych sygnałów dla połączeń od poszczególnych osób czy grup znajomych. Możliwości personalizacji idą jednak znacznie dalej. Właściciele iPhone’ów mogą także tworzyć dzwonki na telefon. Poniżej prezentujemy instrukcję, jak to zrobić.

Skorzystaj z aplikacji do generowania dzwonków

1. Jak stworzyć własny dzwonek na iPhone’a?

Jednym ze sposobów, aby stworzyć własny dzwonek na iPhone’a, jest skorzystanie z dedykowanych do tego celu aplikacji, na przykład GarageBand. Zawierają one listy wielu utworów muzycznych – część z nich jest darmowa, a część wymaga zapłaty. Dzwonek można kupić także w iTunes Store, jednak warto wiedzieć, że istnieje sposób na samodzielne, bezpłatne stworzenie dzwonka.

Stwórz własny dzwonek na iPhone’a poprzez iTunes

2. Jak stworzyć własny dzwonek na iPhone’a?

W poniższej instrukcji krok po kroku wyjaśniamy, w jaki sposób można stworzyć własny dzwonek na iPhone’a. Wystarczy jedynie mieć zainstalowany na komputerze program iTunes z biblioteką, która zawiera pożądany utwór muzyczny.

1. Otwórz iTunes na swoim komputerze.

2. W bibliotece aplikacji „Moja muzyka” wybierz piosenkę, którą chcesz ustawić jako dzwonek na iPhone’a.

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję „Informacje” (w języku angielskim „Song Info”).

4. W nowo wyświetlonym oknie wybierz zakładkę „Opcje”.

5. W polach „Początek” i „Koniec” możesz wpisać przedziały czasowe, w którym dzwonek ma się rozpoczynać i kończyć. Dzięki temu z długiego pliku muzycznego „wytniesz” tylko interesujący Cię fragment, na przykład od 0:30 do 0:55. Weź pod uwagę, że maksymalny czas trwania dzwonka to 30 sekund.

6. Zatwierdź wpisane przedziały czasowe przyciskiem „OK”.

7. Mając zaznaczony plik wybranego utworu muzycznego, z głównego menu, które wyświetla się na górnym pasku aplikacji iTunes, wybierz opcję „Plik”, a następnie „Konwertuj”.

8. Kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony w ten sposób dzwonek. Jeśli pracujesz na komputerze Mac, wybierz opcję „Pokaż w Finder”. Jeżeli korzystasz z komputera pracującego w systemie operacyjnym Windows, zamiast tego odszukaj lokalizację utworu w eksploratorze Windows.

9. Po zlokalizowaniu dzwonka na komputerze zmień ręcznie jego rozszerzenie, zamiast „.m4a” wpisując „.m4r”. Może wówczas wyświetlić się komunikat o zachowaniu poprzedniego formatu, ale należy ponownie wybrać „.m4r”, ponieważ to jego Apple używa do dzwonków.

10. Nie zamykaj okna z lokalizacją pliku i podłącz iPhone do swojego komputera.

11. Po podłączeniu iPhone’a w lewej części ekranu komputera powinno wyświetlić się okno informujące o urządzeniu i jego podstawowych opcjach.

12. Zaznacz utworzony dzwonek, przeciągnij go i upuść go w kategorii„Dźwięki” w iTunes.

13. Teraz możesz odblokować ekran iPhone’a i udać się do jego ustawień.

14. Wybierz kategorię „Dźwięk i haptyka”, a następnie stuknij w „Dźwięki i melodie”.

15. Na liście dzwonków powinien wyświetlić się Twój utwór. Teraz możesz go odtworzyć i wybrać jako nowy dzwonek.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.