Jak uruchomić wbudowany zestaw głośnomówiący w samochodzie?

Aby móc korzystać z wbudowanej funkcji zestawu głośnomówiącego w samochodzie, konieczne jest wcześniejsze sparowanie smartfona z pojazdem za pośrednictwem Bluetooth. Uruchamianie zintegrowanego zestawu Bluetooth w aucie nie jest skomplikowanym procesem, ale może sprawić pewne trudności.

Nawiązywanie łączności - najczęstszy problem

telefon w uchwycie samochodowym

Utrudnienia, jakie występują podczas podłączania telefonu do auta to najczęściej problemy z wyszukaniem urządzenia w menu zestawu głośnomówiącego. Wynika to z faktu, że po włączeniu Bluetooth użytkownicy często nie sprawdzają, czy aktywna jest tzw. opcja “widoczności”. Aby pomyślnie przejść przez cały proces, warto zapoznać się z poniższą instrukcją.

Uruchamianie zestawu Bluetooth w samochodzie

bluetooth

Aby móc korzystać z wbudowanego zestawu głośnomówiącego należy:

1. Włączyć funkcję Bluetooth w telefonie.

2. W ustawieniach telefonu, w sekcji Bluetooth, aktywować opcję “Widoczność”.

smartfon w uchwycie samochodowym

3. System Bluetooth w samochodzie powinien bez problemu wykryć telefon. By nawiązać połączenie należy kliknąć na nazwę urządzenia i jeśli będzie taka konieczność, wpisać kod dostępu (znajdujący się w instrukcji). W systemie audio-nawigacyjnym telefonu można także ustawić własny klucz dostępu. Gdy nie znamy kodu warto także wypróbować kombinacje: 0000 oraz 1234, ponieważ są to najpopularniejsze hasła.

4. Gdy zostanie nawiązane połączenie, będzie możliwe wykonywanie i odbieranie połączeń przez system Bluetooth w aucie.

Po wykonaniu powyższych czynności telefon oraz system Bluetooth w aucie będą się łączyć automatycznie.

Zestawy głośnomówiące Sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.