Jak ustawić budzik w telefonie?

Budzik to jedna z najpopularniejszych i przydatnych funkcji w smartfonach. Jak ustawić budzik w telefonie Samsung, Motorola, Huawei, LG, Xiaomi i Apple? Podpowiadamy!

Jak ustawić budzik w telefonie Samsung, Motorola, Huawei, LG i Xiaomi?

jak ustawić budzik w telefonie z Androidem? - Samsung, Motorola, Huawei, LG i Xiaomi

Smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android mają identyczną aplikację do zarządzania budzikiem.

Aby ustawić budzik w telefonie działającym pod kontrolą Androida (Samsung, Motorola, Huawei, Lg, Xiaomi), należy wejść w menu, a następnie odszukać aplikację o nazwie Zegar. Następnie, po jej uruchomieniu, wybrać zakładkę Alarm. W tej sekcji można ustawić kilka budzików. Nowy alarm dodajemy klikając na znak “+”.

Do każdego alarmu można wybrać inny dźwięk, wibrację oraz ustawić drzemkę. Dzięki dostępnym opcjom możemy też wybrać stałe dni, w które budzik będzie się uruchamiać. Alarm można włączać i wyłączać za pomocą suwaka.

Ustawianie budzika w iPhone

jak ustawić budzik w telefonie Apple iPhone

Aby ustawić alarm w iPhonie, należy przejść do menu, otworzyć aplikację Zegar, a następnie wybrać zakładkę Budzik. W dalszej kolejności wystarczy stuknąć w ikonę “plusa” i ustawić nowy alarm. Za pomocą dostępnych opcji można również wybrać dźwięk alarmu oraz czas drzemki. Jak ustawić budzik za pomocą Siri w iPhone? Wystarczy wypowiedzieć komendy głosowe, np.: „Wake me up tomorrow at 6:30 AM.” („Obudź mnie jutro o 6:30.”).

Włączanie budzika w telefonie jest proste i nie powinno sprawiać większych trudności nawet początkującym użytkownikom. Mamy nadzieję, że nasz poradnik rozwiązał Twoje wątpliwości związane z ustawianiem alarmu i że dzięki nam, zdążysz wszędzie na czas!

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.