Jak ustawić kalendarz w telefonie?

Systematyczne zapisywanie planów i wydarzeń w kalendarzu pozwala lepiej zorganizować życie i minimalizuje ryzyko przeoczenia ważnych dat. Kalendarz w telefonie może być znacznie wygodniejszy od swojego fizycznego odpowiednika, na przykład niektóre informacje zapisuje automatycznie i wysyła powiadomienia na ich temat. Jak ustawić go w swoim smartfonie?

Kalendarz w telefonie – właściwości

1. Jak ustawić kalendarz w telefonie?

Każdy smartfon ma wbudowany kalendarz. Zależnie od marki i modelu telefonu jest on dostępny pod postacią różnych aplikacji. Mają one zbliżony wygląd oraz podobne właściwości. Zawsze istnieje również możliwość pobrania dowolnej aplikacji kalendarza ze sklepu Google Play albo App Store. Kalendarz automatycznie synchronizuje się z ustawioną datą i godziną w Twoim telefonie. Wystarczy, że otworzysz aplikację i masz do dyspozycji między innymi:

•sprawdzanie aktualnej daty,

•dodawanie nowych wydarzeń,

•ustawianie powiadomień o wydarzeniach,

•zmienianie strefy czasowej dla konkretnych wydarzeń,

•wyszukiwanie wydarzeń za pomocą lupki,

•wyświetlanie ważnych dni w miesiącu (na przykład świąt),

•synchronizowanie wydarzeń z innych aplikacji.

Kalendarz Google – uniwersalny kalendarz w telefonie

Najwygodniejszy wariant kalendarza dla właścicieli smartfonów z Androidem to z całą pewnością kalendarz Google. Stanowi on także dobrą propozycję dla użytkowników iPhone’ów. Jego niekwestionowana przewaga nad innymi kalendarzami to automatyczna synchronizacja z kontem Google. Dzięki temu wiele wydarzeń kalendarz rejestruje automatycznie, przez co nie musisz wprowadzać ich samodzielnie do telefonu. Mogą być to na przykład wizyty lekarskie rejestrowane przez aplikację, do której logujesz się poprzez swoje konto Google. Kalendarz Google ma także inne, przydatne funkcje, na przykład:

•automatycznie pobiera wydarzenia z poczty gmail,

•synchronizuje wydarzenia pomiędzy różnymi telefonami,

•pozwala na udostępnianie informacji innym posiadaczom kont Google,

•umożliwia tworzenie oddzielnych kalendarzy tematycznych,

•gwarantuje zaawansowaną modyfikację układu graficznego i kolorystyki.

Jak ustawić kalendarz Google w telefonie?

1. Otwórz Sklep Play lub App Store i pobierz aplikację Kalendarz Google.

2. Po instalacji uruchom aplikację i zaloguj się na swoje konto Google.

3. Umieść ikonkę kalendarza w wygodnym miejscu na ekranie – przytrzymaj palec na ikonce i przesuń ją w dogodne miejsce.

4. Część wydarzeń doda się do kalendarza automatycznie.

5. Resztę wydarzeń możesz wprowadzać ręcznie: stuknij plus w prawym dolnym rogu ekranu.

6. Wybierz rodzaj: cel (wydarzenie cykliczne), przypomnienie, zadanie lub wydarzenie.

7. Nadaj tytuł i opis (opcjonalny) wydarzenia, określ datę, ustaw przypomnienia na konkretne godziny. Możesz dodać do wydarzenia inne osoby, ustawić lokalizację i dowolny kolor. Możesz dodać także załączniki.

Konfiguracja ustawień w kalendarzu Google

Aplikacja jest łatwa w obsłudze, jednak warto zapoznać się z informacjami na jej temat, aby móc maksymalnie wykorzystać jej potencjał:

•W lewym górnym rogu możesz wybrać miesiąc, który Cię interesuje.

•Znajdując się w konkretnym dniu, możesz swobodnie przejść do następnego albo poprzedniego, przesuwając palcem w poziomie.

•Stuknij wybraną datę, by sprawdzić wydarzenia przypisane do danego dnia.

•Kiedy wyświetlasz konkretne wydarzenie w kalendarzu, możesz je edytować, stukając w ikonkę ołówka w prawym górnym rogu. Daje to możliwość ustawienia powiadomienia, zmiany koloru lub udostępnienia wydarzenia.

Jak stworzyć nowy kalendarz w Kalendarzu Google?

Poprzez aplikację Kalendarz Google możesz tworzyć osobne kalendarze dla interesujących Cię typów wydarzeń. Przykładowo jeżeli uprawiasz jakiś sport, możesz zapisywać swoje treningi, zawody i inne czynności z nim związane. Nowe kalendarze możesz tworzyć jedynie w przeglądarce, a nie w aplikacji. jednak po utworzeniu kalendarza w przeglądarce zostanie on automatycznie dodany do aplikacji. W tym celu:

1. Otwórz Kalendarz Google na komputerze.

2. Możesz również otworzyć Kalendarz Google na telefonie poprzez przeglądarkę mobilną, zaznaczając w jej ustawieniach wyświetlanie wersji na komputer.

3. Po lewej stronie obok kategorii „Inne kalendarze” wybierz ikonkę „+”, a następnie opcję „Utwórz nowy kalendarz”.

4. Nadaj nazwę i opis swojemu kalendarzowi. Możesz wybrać swoją strefę czasową.

5. Zatwierdź poprzez przycisk „Utwórz kalendarz”.

Jak ustawić inny kalendarz w telefonie?

Każdy smartfon ma jakiś wbudowany kalendarz. Aplikację bez trudu znajdziesz na jednej z głównych kart wyświetlacza, na przykład obok zegara. Po stuknięciu ikonki aplikacji wyświetlisz standardowe karty kalendarza, które możesz przeglądać w skali roku, miesiąca, tygodnia albo dnia. Żeby kalendarz był jak najwygodniejszy w codziennym użytkowaniu, warto wybrać taki, który bez trudu synchronizuje się z innymi aplikacjami lub funkcjami telefonu, z których na co dzień korzystasz. Jeśli z jakichś powodów fabryczny wariant kalendarza w Twoim telefonie Ci nie odpowiada, zawsze możesz wybrać inny kalendarz ze sklepu Google albo App Store. Oprócz Kalendarza Google popularne aplikacje to również Any.do, Prosty kalendarz czy Kalendarz PL.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Wybierz jedną z powyższych ocen.