Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału?

Muzyka w telefonie zamiast sygnału to atrakcyjna usługa, którą oferuje większość operatorów sieci komórkowych. Oprócz ściszonego sygnału „biiip, biiip” rozmówca podczas dzwonienia do Ciebie usłyszy wybrany utwór muzyczny. Może być to na przykład Twoja ulubiona piosenka. Sprawdź, jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału w czterech najpopularniejszych sieciach w Polsce.

Na czym dokładnie polega muzyka w telefonie zamiast sygnału?

Podczas dzwonienia do Ciebie rozmówca słyszy standardowy sygnał oczekiwania. Możesz umilić mu czas, ściszając ten sygnał i dodając głośniejszy, wybrany przez siebie utwór muzyczny. Do Twojego wyboru pozostają przede wszystkim piosenki różnych gatunków muzycznych, na przykład pop, rock, r’n’b, rap czy disco polo. Znajdziesz wśród nich zarówno aktualnie największe hity, jak i starsze utwory swoich ulubionych wykonawców. Część operatorów umożliwi Ci nawet dodanie własnego nagrania mp3. Czas trwania dźwięku to maksymalnie 60 sekund lub 25 sekund, jeśli korzystasz z poczty głosowej.

Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału w Orange – Halo Granie

1. Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału?

Utwory dostępne w usłudze Halo Granie w Orange są dostępne w bogatym katalogu na stronie operatora halogranie.orange.pl. Do wyboru pozostają różne kategorie plików muzycznych, takie jak Nowości, Filmowe, Muzyka klasyczna, Dla dzieci czy Pop. Można ustawić jeden ton lub poszczególne utwory dla konkretnych kontaktów. Muzyka może również zmieniać się w zależności od pory dnia, na przykład rano i wieczorem. Pierwszy miesiąc korzystania z usługi Orange Halo Granie jest bezpłatny, natomiast każdy kolejny to koszt 2 zł z VAT. Dodatkowy koszt stanowi jedynie jednorazowa cena każdego utworu z katalogu, która jest podana po wybraniu opcji „Kupuję”.

Żeby włączyć Halo Granie w telefonie z numerem Orange:

1. Wyślij SMS o treści KUP i sześciocyfrowy kod wybranego Halo Kodu, na przykład KUP 17681 pod numer 3333.

2. Zamów usługę Halo Granie, dzwoniąc pod numer *3333. Cena połączenia jest zgodna z posiadanym przez Ciebie planem taryfowym, jak za połączenie w sieci Orange.

3. Aktywuj Halo Granie poprzez konto Mój Orange w aplikacji na smartfonie albo na stronie operatora.

W każdej chwili możesz wyłączyć usługę, wysyłając SMS o treści WYLACZ pod numer 3333.

Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału w Play – Muzyka na czekanie

2. Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału?

Muzyka na czekanie to usługa dostępna dla abonentów i innych użytkowników ofert głosowych w Play. Do wyboru pozostają liczne utwory z biblioteki, a także możliwość dodania własnego nagrania mp3. Można dowolną liczbę razy zmieniać odtwarzany zamiast sygnału utwór, płacąc wyłącznie za nowy plik muzyczny. Co więcej, Muzyka na czekanie przez pierwszy miesiąc jest usługą bezpłatną (poza kosztem zamówionego utworu). Po upływie 30 dni koszt utrzymania aktywnej usługi to 2 zł z VAT miesięcznie. W przypadku telefonu na kartę albo MIX-u opłata pobierana pierwszego dnia każdego miesiąca, a posiadacze abonamentu płacą w pierwszy dzień okresu rozliczeniowego.

Żeby aktywować Muzykę na czekanie w Play:

1. Wpisz i zatwierdź na klawiaturze numerycznej kod o treści *111*19*1#.

2. Wyślij SMS z kodem utworu pod numer 333.

3. Zadzwoń pod numer *133 (koszt połączenia zgodny z posiadaną taryfą).

4. Aktywuj usługę w dedykowanej aplikacji Muzyka na czekanie w Play lub na stronie muzykanaczekanie.play.pl.

Dezaktywacja Muzyki na czekanie jest możliwa do przeprowadzenia przez Ciebie samodzielnie na koncie Play24. W zakładce Usługi dodatkowe usuń Muzykę na czekanie z listy.

Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału w Plus – Czasoumilacz

3. Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału?

Sieć Plus także pozwala na ustawienie muzyki w telefonie zamiast standardowego sygnału oczekiwania. Usługa Czasomiulacz jest dostępna dla wszystkich klientów. Jej pierwsza aktywacja uprawnia do skorzystania z 30-dniowego okresu promocyjnego, który nie wiąże się z żadnymi opłatami. Później Czasoumilacz generuje koszt 2,02 zł z VAT. Opłata jest pobierana każdego miesiąca (co 30 dni). Osobny koszt stanowi aktywacja nowego utworu lub ustawienia własnego nagrania w kwocie 2,52 zł z VAT. Możesz ustawić jeden utwór dla wszystkich rozmówców lub wybrane dźwięki dla konkretnych kontaktów.

Czasoumilacz możesz włączyć w telefonie sieci Plus:

1. Na stronie czasoumilacz.pl.

2. Wysyłając SMS z kodem wybranego utworu pod numer 333.

3. Korzystając ze specjalnej aplikacji na urządzenia z systemem Android.

4. Dzwoniąc pod numer *333 (koszt 0,48zł z VAT za minutę połączenia).

Możesz wyłączyć usługę, wysyłając SMS o treści DEZAKTYWACJA pod numer 80333, a następnie odpowiadając na wiadomość zwrotną TAK pod ten sam numer. Usługę można dezaktywować także telefonicznie, dzwoniąc pod numer *333. Poprawna dezaktywacja zostanie potwierdzona wiadomością SMS od operatora o treści „Dezaktywacja konta została przeprowadzona pomyślnie”.

Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału w T-mobile – Granie na Czekanie

4. Jak ustawić muzykę w telefonie zamiast sygnału?

Granie na Czekanie jest dostępne dla wszystkich klientów T-Mobile – zarówno Abonentów jak i posiadaczy telefonu na kartę. Miesięczny abonament Grania na Czekanie to koszt albo 4,99 zł bez jednorazowych opłat za dźwięki, albo 2 zł z VAT z opłatą za każdy nowy dźwięk. Do Twojej dyspozycji operator pozostawia dużą bibliotekę plików muzycznych z różnymi kategoriami, takimi jak Polecamy, Top 10, Pop czy dobre ROCK-owania. Możesz wpisać konkretnego artystę lub utwór w wyszukiwarce, a także dodać własny dźwięk o długości do 60 sekund. Granie na czekanie może dotyczyć wszystkich Twoich rozmówców lub zostać przypisane do konkretnych numerów, maksymalnie 30.

Usługę Granie na Czekanie aktywujesz:

1. Na stronie operatora granie.t-mobile.pl.

2. Wysyłając SMS z numerem dźwięku pod numer 333.

3. Korzystając z aplikacji mobilnej Granie na Czekanie dostępnej na Google Play

Dezaktywacja usługi wymaga wysłania SMS-a o treści NIE na bezpłatny numer 80333. Można też zrobić to na stronie www operatora, przez aplikację Granie na Czekanie lub na infolinii 602 900 000.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.