Jak ustawić wyszukiwanie głosowe w telefonie?

Smartfony umożliwiają wygodne wyszukiwanie informacji w internecie za pomocą komend głosowych. Jak uruchomić tę funkcję w urządzeniach mobilnych poszczególnych producentów? Podpowiadamy!

Ustawienie wyszukiwania głosowego w smartfonie z Androidem

Jak ustawić wyszukiwanie głosowe w telefonie?

Aby ustawić wyszukiwanie głosowe w telefonach z systemem Android, takich jak: Samsung, Xiaomi, LG, Huawei i Motorola, należy odnaleźć aplikację o nazwie Google i ją uruchomić. Następnie, w prawym dolnym rogu oprogramowania kliknąć funkcje „Więcej” -> Ustawienia -> Wyszukiwanie głosowe. W sekcji OK Google stuknąć opcję Voice Match i aktywować ją za pomocą suwaka. W tym momencie funkcja wyszukiwania zostanie włączona.

Aby móc korzystać z głosowej wyszukiwarki, wystarczy otworzyć aplikację Google i wypowiedzieć komendę OK Google / Hej Google lub kliknąć w Mikrofon. Następnie wystarczy już tylko wypowiedzieć na głos szukaną frazę.

Ustawienie wyszukiwania głosowego w iPhone/iPad

Jak ustawić wyszukiwanie głosowe w iPhonie?

Sterowanie głosowe w urządzeniach Apple umożliwia wirtualna asystentka Siri (w Polsce dostępna w angielskiej wersji językowej). Aby „przywołać” Siri, wystarczy wypowiedzieć komendę „Hey Siri”, a następnie zadać po angielsku wybrane pytanie lub wydać polecenie.

Mamy nadzieje, że dzięki naszemu poradnikowi udało Ci się uruchomić wyszukiwanie głosowe w swoim urządzeniu mobilnym i że dzięki nam możesz w pełni cieszyć się możliwościami swojego smartfona.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.