Jak usunąć blokadę ekranu w telefonie Samsung?

Blokada ekranu w telefonie Samsung to przydatna funkcja, która zapewnia bezpieczeństwo Twojego smartfona. Chroni jego zawartość przed niepożądanymi osobami. Niekiedy jednak ciągłe odblokowywanie ekranu może uprzykrzać korzystanie z telefonu. W takiej sytuacji zawsze możesz usunąć kod pin z telefonu Samsung. Poniżej przedstawiam instrukcję, jak to zrobić.

Czy można usunąć blokadę ekranu z telefonu Samsung?

Jak najbardziej, ale pod jednym warunkiem. Twój telefon musi najpierw zostać odblokowany. Nie da się usunąć blokady ekranu na zablokowanym wyświetlaczu, ponieważ wówczas nie miałaby ona żadnego sensu. Celem blokady ekranu w telefonie Samsung jest ochrona poufnej zawartości urządzenia: Twoich wiadomości i aplikacji z zapamiętanymi danymi do logowania. Instrukcję jak usunąć blokadę ekranu w telefonie Samsung, który jest odblokowany, znajdziesz poniżej.

Jak usunąć kod PIN z telefonu Samsung?

Sposób na zdjęcie blokady ekranu z telefonu Samsung jest zawsze ten sam, niezależnie od tego, czy korzystasz z blokady w formie symbolu, kodu PIN albo hasła do wpisania. Postępuj według poniższych kroków:

1. Odblokuj ekran swojego smartfona.

2. Przejdź do ustawień telefonu (ikonka zębatki).

3. Wybierz kategorię Ekran blokady.

1. Jak usunąć blokadę ekranu w telefonie Samsung?

4. Stuknij opcję Typ blokady ekranu.

2. Jak usunąć blokadę ekranu w telefonie Samsung?

5. Zaznacz bieżący typ blokady jako Brak.

3. Jak usunąć blokadę ekranu w telefonie Samsung?

Teraz Twój smartfon będzie automatycznie odblokowywał się, gdy tylko aktywujesz wyświetlacz, na przykład przyciskiem zasilania albo stuknięciem w ekran dotykowy. Zyskujesz szybki dostęp do zawartości smartfona, co ułatwi Ci na przykład pisanie wiadomości albo wybieranie numerów. Pamiętaj jednak, że Twój telefon staje się również bardziej podatny na wgląd przez niepożądane przez Ciebie osoby. Jeśli przykładowo zgubisz smartfon i wpadnie on w niepowołane ręce, obca osoba może mieć dostęp do pełnej zawartości telefonu. Na szczęście w każdej chwili możesz przywrócić blokadę ekranu w analogiczny sposób, w jaki została ona zdjęta. Wystarczy wejść w ustawienia smartfona i ustawić nowe hasło albo PIN.

Jak usunąć blokadę ekranu, kiedy nie pamiętam hasła?

Niestety, niemożliwość odblokowania własnego smartfona to częsty przypadek, szczególnie wśród osób, które dopiero co ustawiły nowy kod PIN albo hasło do smartfona. Łatwo zapomnieć ciąg znaków, co bezpowrotnie uniemożliwia dostęp do zawartości telefonu. Wówczas ostatnią deskę ratunku stanowi dla Ciebie czytnik linii papilarnych lub skaner twarzy. Możesz odblokować telefon poprzez odcisk palca albo nakierowanie przedniego aparatu na swoją twarz – ale tylko pod warunkiem, że telefon ma takie opcje i działają one bez zarzutu. Jeśli nie możesz odblokować telefonu w żaden z wymienionych sposobów, pozostaje Ci już jedynie wykonać twardy reset i ustawić hasło blokady ekranu od nowa.

Jak zresetować hasło blokady ekranu w telefonie Samsung?

Pamiętaj, że twardy reset Twojego smartfona wiąże się z bezpowrotną utratą wszystkich danych zapisanych na urządzeniu. Dotyczy to na przykład zdjęć, notatek, wiadomości SMS, kontaktów czy danych do logowania do aplikacji. Zachowają się tylko dane zapisane na karcie pamięci. Pozostałe możesz przywrócić jedynie w przypadku, gdy wcześniej wykonano kopię zapasową. Z tego powodu właściciele telefonów Samsung powinni zakładać konta Samsung i regularnie robić backup całego swojego systemu. Kopię zapasową możesz robić także na innych chmurach, na przykład OneDrive.

Jak usunąć kod PIN z telefonu Samsung, który jest zablokowany?

Reset telefonu z zablokowanym ekranem wykonasz w następujący sposób:

• Wyłącz smartfon, przytrzymując jego przycisk zasilania.

• W krótkich odstępach czasu naciśnij przycisk zasilania i zwiększania głośności. Dokładna kombinacja klawiszy może różnić się zależnie od posiadanego przez Ciebie modelu telefonu.

• Samsung powinien uruchomić się w specjalnym Trybie odzyskiwania.

• Wybierz opcję Przywróć ustawienia fabryczne. Jeśli ekran dotykowy nie działa, spróbuj nawigować przyciskami na obudowie telefonu.

• Po aktywacji Przywracania ustawień fabrycznych smartfon usunie wszystkie dane i odblokuje się. Wówczas musisz rozpocząć jego konfigurację jak w przypadku nowego urządzenia.

etui na telefon sprawdź
Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.