Jak usunąć konto Google z telefonu?

Konto Google w smartfonie umożliwia pobieranie i instalowanie aplikacji z Google Play, synchronizowanie kontaktów oraz wiele innych udogodnień. Bez niego telefon traci wiele ze swych możliwości. Osoby, które nie chcą korzystać z konta Google na swoim urządzeniu mogą je usunąć. Przedstawiamy jak zrobić to w najprostszy sposób.

Bezpieczne usuwanie konta Google z telefonu

usuwanie konta google w ustawieniach telefonu

Aby usunąć konto Google bez utraty plików należy:

1. otworzyć “Ustawienia”,

2. wejść w “Konta”,

3. wybrać “Google”,

4. wybrać konto, które chcemy usunąć,

5. odszukać opcję “Usuń”.

W różnych wersjach Androida nazwy zakładek i opcji mogą się delikatnie różnić. Powyższa instrukcja sprawdzi się dla smartfonów różnych producentów (Samsung, Huawei, Sony, HTC, LG, Motorola) z systemem Android w wersji 5.0 i nowszych.

logo Android

Powyższy sposób gwarantuje bezpieczne usunięcie konta Google z urządzenia, powodując jedynie odłączenie konta od smartfona. Metoda ta nie usuwa poczty z serwera wraz z zapisanymi na niej wiadomościami, więc można ją zastosować bez obaw.

sprawdź etui na telefon

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.