Jak usunąć konto na Instagramie?

Twórcy mediów społecznościowych takich jak Instagram dokonują wszelkich starań, aby trwałe usunięcie konta uczynić jak najbardziej skomplikowanym. W ten sposób mają nadzieję, że ich użytkownicy prędzej czy później wrócą do korzystania z aplikacji. Nie oznacza to jednak, że usunięcie konta na Instagramie jest niemożliwe. Poniżej prezentujemy instrukcję krok po kroku, w jaki sposób można to zrobić.

Samo usunięcie aplikacji nie wystarczy

Jak usunąć konto na Instagramie?

Jeżeli chcesz po prostu przestać korzystać z Instagrama, wystarczy, że odinstalujesz jego aplikację ze swojego telefonu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że Twoje konto pozostaje aktywne. Odwiedzające je osoby w dalszym ciągu mogą przeglądać Twoje zdjęcia, komentować je lub wysyłać Ci wiadomości. Jeżeli zatem chcesz usunąć konto na Instagramie, samo usunięcie aplikacji nie sprosta temu zadaniu.

Dezaktywacja konta na Instagramie – czyli wyłącz konto na tyle czasu, ile chcesz

Jak zostało wcześniej wspomniane, Instagram stara się odwieść swoich użytkowników od trwałego usunięcia konta. Zamiast tego proponuje tymczasową dezaktywację. Polega ona na wyłączeniu konta na tak długi okres czasu, jaki jest preferowany. W tym czasie konto na Instagramie przestaje być widoczne (zarówno dla Ciebie, jak i dla osób obserwujących), nie można go wyszukać, nawet jeśli wpisze się jego dokładną nazwę. Nie możesz wtedy korzystać z Instagrama.

Mimo wszystko warto rozważyć dezaktywację konta na Instagramie jako dobrą alternatywę dla trwałego usunięcia konta. Użytkownik dezaktywowanego konta może już nigdy nie zechcieć na nie wrócić, jeśli jednak podejmie decyzję o ponownej aktywacji, zastanie konto w takim samym stanie, w jakim je zawiesił. Oznacza to, że nie straci zdjęć, historii relacji, wiadomości, polubień, komentarzy ani followersów.

Dezaktywacja konta na Instagramie nie jest możliwa poprzez aplikację ani stronę mobilną. Z tego powodu musisz otworzyć stronę Instagram.com w przeglądarce na komputerze lub na urządzeniu mobilnym (tablet, telefon), ale wybierając w ustawieniach przeglądarki wersję na komputer. Następnie postępuj według poniższych kroków:

1. Zaloguj się do swojego konta na Instagramie.

2. Wejdź na swój profil, klikając w avatar swojego konta w prawym, górnym rogu ekranu.

3. Kliknij przycisk „Edytuj profil” znajdujący się obok nazwy Twojego konta, nad listą osób obserwujących.

4. Na samym dole ekranu wybierz „Tymczasowe wyłączenie konta” napisane niebieskim fontem.

5. Instagram przekieruje Cię do kolejnej zakładki, w której musisz wybrać powód wyłączenia konta (można nie podawać konkretnego powodu). Ze względów bezpieczeństwa należy także ponownie wpisać hasło do swojego konta.

6. Teraz możesz zatwierdzić dezaktywację konta, klikając niebieski przycisk „Wyłącz tymczasowo konto”.

Jak informuje Instagram, konto możesz ponownie aktywować w dowolnym momencie. Twórcy ostrzegają jednak, że wyłączanie konta można przeprowadzać tylko raz na tydzień. Zatem jeśli aktywujesz swoje konto na Instagramie, kolejną dezaktywację możesz wykonać dopiero po upłynięciu 7 dni.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie – instrukcja

Opcja trwałego usunięcia konta na Instagramie jest ukryta przed użytkownikami. Żeby móc z niej skorzystać, trzeba posłużyć się konkretnym linkiem do ustawień konta.

1. Otwórz ten link w swojej przeglądarce internetowej.

2. Z rozwijanej listy wybierz przyczynę chęci usunięcia konta (nie trzeba podawać konkretnej przyczyny).

3. W polu, które wyświetli się poniżej, ponownie wprowadź hasło do swojego konta na Instagramie.

4. Zatwierdź czerwonym przyciskiem „Usuń trwale moje konto”.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie wiąże się z tym, że stracisz dostęp do wszystkich zdjęć opublikowanych za pośrednictwem aplikacji. Znikną również Twoje komentarze, polubienia, lista osób obserwujących oraz obserwowanych. Jeżeli w przyszłości zdecydujesz się na ponowne założenie konta, nie będzie możliwości zarejestrowania go na poprzednią nazwę użytkownika.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.