Jak utworzyć konto Apple ID?

Aby mieć komfortowy dostęp do wszystkich usług Apple, takich jak iCloud, App Store czy iTunes Store, warto posługiwać się jednym kontem Apple ID. Pomaga to zarówno w logowaniu, jak i bieżącym zarządzaniu kontem i jego ochroną. Jak zatem w prosty sposób utworzyć konto Apple ID?

Podstawowe informacje o koncie Apple ID

Dostęp do konta Apple ID wymaga podania adresu e-mail oraz hasła. Po zalogowaniu wyświetlają się informacje kontaktowe, informacje na temat dokonywanych płatności oraz dostęp do zabezpieczeń konta. Jeśli nie pamiętasz, czy masz już konto Apple ID lub jakie zostały podane do niego dane, możesz skorzystać z zakładki konta Apple ID, która znajduje się na stronie producenta. Do odszukania konta musisz wówczas podać swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail.

Konto Apple ID możesz założyć z poziomu dowolnej usługi Apple, korzystając zarówno z iPhone’a, jak i iPada, iPoda czy iMaca. Ten sam login i hasło będą służyć Ci przy logowaniu się do każdej usługi Apple. Zakładanie nowego konta zwykle następuje podczas konfiguracji urządzenia, choć możemy utworzyć konto także później, z poziomu sklepu App Store. Nawet jeśli korzystamy z komputera z systemem operacyjnym Windows lub innego urządzenia, możemy założyć konto poprzez aplikację iTunes dla systemu Windows lub stronę internetową.

Zakładanie konta Apple ID krok po kroku

Jak utworzyć konto Apple ID? iPhone X

Początek rejestracji konta Apple ID różni się w zależności od tego, czy zakładamy nowe konto na już używanym urządzeniu, czy też rejestrujemy się na nowym sprzęcie elektronicznym.

Podczas konfiguracji urządzenia wybieramy opcję „Nie pamiętasz hasła lub nie masz Apple ID”, a następnie „Utwórz bezpłatny Apple ID”. Wprowadzamy swoje imię i nazwisko, a w kolejnym kroku wybieramy datę urodzenia. Po tym wpisujemy nasz adres e-mail lub korzystamy z bezpłatnej usługi e-mail iCloud.

Jeśli chcemy zarejestrować się z poziomu sklepu App Store, musimy wylogować się z poprzedniego konta, a następnie kliknąć w puste zdjęcie profilowe i wybrać opcję „Utwórz nowy Apple ID”. Należy wprowadzić adres e-mail, hasło, a także kraj lub region, z którego chcemy opłacać ewentualne usługi. Kolejny krok w rejestracji to akceptacja warunków oraz zasad ochrony prywatności. Dopiero po tym wprowadzamy nasze dane, czyli imię, nazwisko i datę urodzenia. Po rejestracji na wskazany adres e-mail zostanie przesłana wiadomość weryfikacyjna.

Opcjonalne podczas rejestracji

Jak utworzyć konto Apple ID? iPhone Mac

Możemy zaznaczyć opcję subskrypcji uaktualnień Apple, dzięki którym mamy dostęp do nowych informacji, produktów oraz usług. Dobrowolnie wpisujemy również dane karty kredytowej oraz informacje rozliczeniowe. Jeśli nie chcemy tego robić – nie musimy. Wtedy wybieramy opcję „Brak”. W każdym momencie można zmodyfikować lub całkowicie usunąć informacje dotyczące płatności. Na koniec potwierdzamy numer telefonu, co nie tylko nie tylko zwiększa bezpieczeństwo naszego konta, ale również pomaga w ewentualnym odzyskiwaniu hasła, jeśli o nim zapomnimy.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.