Jak w telefonie włączyć latarkę?

Wszystkie współcześnie projektowane telefony mają latarkę. To lampa błyskowa w aparacie smartfona, która wedle potrzeby może świecić w sposób ciągły. Funkcja latarki w telefonie zwykle jest potrzebna nagle, więc warto wiedzieć, jak najszybciej aktywować ją w posiadanym modelu smartfona. Poniżej przedstawiamy różne instrukcje włączania latarki w telefonach najpopularniejszych marek.

Różne metody włączania latarki w smartfonie

Sposoby włączania latarki w telefonie mogą różnić się w zależności od tego, czy smartfon pracuje w systemie Android, czy iOS, a także zależnie od posiadania konkretnej marki lub modelu telefonu. Niektóre smartfony zostały wyposażone w specjalny przycisk na obudowie, który aktywuje latarkę, a w większości można zaprogramować taką funkcję w przycisku zasilania. Skrót do latarki można utworzyć na głównym ekranie telefonu, a w nowych modelach smartfonów znajduje się on także na pasku szybkich ustawień. Jeżeli Twój telefon korzysta z asystenta głosowego Google albo Siri, możesz włączyć latarkę, wydając polecenie głosowe. Podobnie, jeśli telefon oferuje możliwości sterowania ruchem, możesz włączyć latarkę, rysując na ekranie smartfona umowny symbol.

Jak włączyć latarkę w Samsungu?

Jak włączyć latarkę w Samsung?

Żeby włączyć latarkę w smartfonie marki Samsung, najlepiej posłużyć się paskiem szybkich ustawień. Wystarczy odblokować ekran telefonu, a następnie z góry na dół przeciągnąć dwoma palcami po wyświetlaczu. Rozwinie się menu ustawień z licznymi ikonkami, wśród których musisz odnaleźć symbol latarki. W zależności od posiadanego modelu Samsunga latarka wyświetli się od razu lub trzeba będzie dodatkowo przesunąć palcem w prawo, aby wyświetlić więcej symboli. W razie potrzeby możesz przearanżować kolejność ikonek. Stuknij w symbol latarki, a zostanie ona uruchomiona na smartfonie.

Jak włączyć latarkę w telefonie Xiaomi?

Jak włączyć latarkę w Xiaomi?

Podobnie jak w telefonach wyżej wymienionej marki Samsung, także w smartfonie Xiaomi możesz włączyć latarkę, posługując się paskiem szybkich ustawień. Dla posiadaczy smartfona Xiaomi ciekawą alternatywę może jednak stanowić przypisanie funkcji latarki na przykład przyciskowi zasilania, który znajduje się na obudowie telefonu. Aby to zrobić:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz dodatkowe ustawienia.

3. Stuknij kategorię skróty gestów i przycisków.

4. Na liście skrótów funkcyjnych wybierz opcję „Włącz latarkę”.

5. Do wyboru masz różne metody aktywacji latarki, na przykład podwójne kliknięcie przyciskiem zasilania, przytrzymanie przycisku ekranu głównego lub przesunięcie trzema palcami po ekranie. Wybierz preferowany sposób i ciesz się szybkim oraz intuicyjnym włączaniem oraz wyłączaniem latarki.

Jak włączyć latarkę w Motoroli?

Jak włączyć latarkę w Motorola?

Niektóre modele smartfonów marki Motorola, na przykład moto z4, posiadają jeszcze bardziej ułatwioną opcję włączania latarki. Dla osób, które zastanawiają się, jak włączyć latarkę w Motoroli o wskazanym modelu, odpowiedź jest bardzo prosta: poprzez potrząsanie. Wystarczy dwa razy potrząsnąć smartfonem, a latarka aktywuje się automatycznie. W taki sam sposób można również szybko ją wyłączyć. W razie potrzeby funkcję tę możesz dezaktywować w ustawieniach gestów smartfona. Oprócz potrząsania latarkę w Motoroli możesz włączyć także w konwencjonalny sposób: stukając w ikonkę latarki na pasku szybkich ustawień.

Jak włączyć latarkę w Huawei?

Jak włączyć latarkę w Huawei?

Włączanie latarki w smartfonach marki Huawei jest tak samo proste i intuicyjne, jak w innych telefonach pracujących w systemie operacyjnym Android. Jeżeli posiadasz smartfon z 2014 roku lub nowszy, wystarczy skorzystać z paska szybkich ustawień. Odblokuj wyświetlacz telefonu, przesuwając palcem od jego górnej krawędzi w dół, wybierz latarkę i gotowe. Lampa błyskowa z tyłu smartfona będzie świecić tak długo, aż jej nie wyłączysz, również na zablokowanym ekranie telefonu. Aby ją dezaktywować, wystarczy ponownie stuknąć ikonkę latarki na pasku szybkich ustawień. Aby włączyć latarkę w starszym telefonie Huawei, trzeba dodać widżet latarki na główny ekran urządzenia:

1. Zsuń dwa palce na ekranie głównym telefonu, a następnie stuknij opcję „Widżety”.

2. Przeciągnij palcem w lewo, żeby wyświetlić wszystkie widżety.

3. Dotknij widżetu latarki, aby dodać go do ekranu głównego.

4. Jeżeli na ekranie nie ma miejsca na widżet, przytrzymaj go, a następnie przeciągnij na inną stronę wyświetlacza.

Jak włączyć latarkę w LG?

Jak włączyć latarkę w LG?

Nie wszystkie starsze smartfony LG posiadają aplikację latarki, jednak możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Google Play. Często okazuje się również, że smartfon posiada aplikację latarki, ale konieczne jest dodanie widgetu na główny ekran telefonu:

1. Dotknij ekranu głównego smartfona i przytrzymaj.

2. Stuknij opcję „Widżety”.

3. Wyświetli się lista widżetów ekranowych do wyboru.

4. Wybierz z listy latarkę, przytrzymując jej ikonkę.

5. Przesuń widżet latarki w wybrane miejsce ekranu głównego.

Nowe modele marki LG wykorzystują do aktywacji ładowarki pasek szybkich ustawień. Odblokuj wyświetlacz i przesuń palcem od jego górnej krawędzi w dół. Rozwiniesz w ten sposób pasek szybkich ustawień, wśród których możesz stuknąć w ikonkę latarki, aktywując ją. W niektórych modelach LG możesz nawet sterować intensywnością światła lampy błyskowej, stukając w podpis „Latarka” pod ikonką.

Jak włączyć latarkę w iPhone?

Jak włączyć latarkę w iPhone?

iPhone pozostawia do Twojego wyboru kilka różnych metod aktywacji latarki. Możesz poprosić o to asystenta głosowego Siri, używając komendy: „Hej Siri, włącz latarkę”. Podobnie jak w przypadku smartfonów z systemem operacyjnym Android, możesz również skorzystać z paska szybkich ustawień, który w iPhonie nazywa się centrum sterowania. Odblokuj ekran iPhone’a i przesuń palcem od górnej krawędzi wyświetlacza w dół, a następnie stuknij ikonkę latarki. Po przytrzymaniu symbolu ładowarki, na ekranie zostanie wyświetlony suwak, którym możesz regulować jasność lampy błyskowej. Możesz również aktywować latarkę bez odblokowywania iPhone’a. Wystarczy, że naciśniesz i przytrzymasz ikonkę latarki w lewym, dolnym rogu wyświetlacza.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.