Jak włączyć Asystenta Google?

Niedawno odbyła się premiera polskiej wersji językowej Asystenta Google. Wielu polskich użytkowników smartfonów już korzysta z pomocy wirtualnego przyjaciela. Do tych osób, które chciałyby wybudzić asystenta w swoim telefonie, ale nie wiedzą jak to zrobić, kierujemy dzisiejszy poradnik.

Co zrobić, by móc korzystać z Asystenta Google na telefonie?

asystent google ustawienia

Posiadacze smartfonów z Androidem Lollipop lub nowszym nie muszą robić praktycznie nic, by móc korzystać z asystenta. Chyba, że wcześniej, z jakiś powodów, wyłączyli automatyczne aktualizacje aplikacji. Wtedy powinni ręcznie zaktualizować program Google.

Posiadacze smartfonów Apple, by móc korzystać z Asystenta Google, muszą ściągnąć go najpierw z AppStore.

Jak włączyć Asystenta Google w smartfonie?

asystent google rozmowa

W przypadku telefonów z Androidem, Asystenta Google możemy wywołać w dwojaki sposób: przytrzymując dłużej przycisk Home lub odblokowując telefon i używając komendy: Ok, Google / Hej, Google.

Jeśli chodzi o smartfony z systemem iOS, asystenta Google uruchamiamy za pomocą kliknięcia w ikonkę aplikacji.

Jak wyłączyć Asystenta Google?

asystent google komendy

Jeśli funkcje Asystenta Google nie przypadły nam do gustu i chcielibyśmy się “pozbyć” naszego wirtualnego przyjaciela, wystarczy uruchomić aplikację Google i włączyć menu trzech kropek / więcej w prawym górnym rogu, a następnie wybrać “Ustawienia”. Tam, w sekcji “Asystent Google”, ponownie wybrać “Ustawienia” i dalej, zakładkę “Asystent” >> “Telefon”. Na tym etapie wystarczy już tylko przesunąć suwak w lewo, by dezaktywować program.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.