Jak włączyć telefon bez przycisku Power?

Zepsuty przycisk w telefonie nie musi od razu oznaczać konieczności jego wymiany. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak uruchomić i korzystać z telefonu, w którym usterce uległ przycisk zasilania.

Jak włączyć telefon bez przycisku Power? Wskazówki:

1. Zastąp uszkodzony przycisk zasilania cienkim przedmiotem.

Jeśli przycisk zasilania od twojego telefonu odpadł, możesz go zastąpić naciskając na odsłoniętą “gumkę” wykałaczką lub szpilką. Jeśli problem nie dotyczy jedynie zewnętrznej części klawisza, przejdź dalej.

2. Podłącz telefon do portu USB komputera. 

telefon podłączony do komputera - włączanie telefonu bez przycisku power

W przypadku niektórych telefonów, sposób ten może spowodować automatyczne uruchomienie się urządzenia. 

3. Użyj odpowiedniej kombinacji klawiszy i podłącz telefon do USB komputera.

włączanie telefonu bez przycisku power

Jeśli samo podłączenie telefonu do portu USB komputera nie pomogło, wypróbuj następujący sposób:

Przytrzymaj jednocześnie oba klawisze głośności (Volume UP i Volume Down). Następnie, nie puszczając ww. klawiszy podłącz telefon do portu USB komputera. Jeśli Twój telefon posiada fizyczny przycisk Home naciśnij go i przytrzymaj przez około minutę. Jeśli nie, trzymaj jedynie klawisze głośności. Następnie puść wszystkie przyciski.

Jeśli ekran uruchomi się i zobaczysz na nim komendę: Start / Uruchom ponownie (reboot system now) wybierz ją, a Twój telefon się włączy.

Jak dalej korzystać z telefonu z niedziałającym przyciskiem Power?

przycisk power telefonu

Jeżeli udało Ci się włączyć telefon, możesz teraz sprawić, że funkcję przycisku zasilania przejmie inny klawisz. W tym celu pobierz aplikację Power Button to Volume Button. Program spowoduje, że do włączania telefonu, zamiast przycisku zasilania, będzie służył klawisz głośności. Używając aplikacji musisz jednak liczyć się z tym, że zwiększy ona zużycie energii w Twoim smartfonie.

Możesz również ściągnąć program Gravity Screen, który sprawi, że za każdym razem, gdy podniesiesz swój telefon lub wyciągniesz go z kieszeni, jego ekran uruchomi się automatycznie. Z kolei gdy schowasz lub odłożysz urządzenie, to aplikacja wyłączy wyświetlacz.

Program wykorzystuje do swojego działania wbudowane w telefonie czujniki - żyroskop i akcelerometr, dzięki czemu jest w stanie rozpoznać, kiedy używasz swojego smartfona, a kiedy nie (zob. także: do czego służą czujniki w urządzeniach mobilnych?).

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogły Ci rozwiązać problem i pomimo usterki, możesz teraz bez przeszkód korzystać ze swojego smartfona.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.