Jak włączyć tryb awaryjny w iPhonie?

Uruchomienie iPhone’a w trybie awaryjnym (safe mode) spowoduje, że na urządzeniu działać będą jedynie domyślne aplikacje, a wszelkie zainstalowane przez nas ulepszenia, motywy, dodatki i rozszerzenia, zostaną wyłączone. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić, czy bez pobranych przez nas aplikacji telefon działałby lepiej i czy nie powinniśmy usunąć niektórych programów. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy więc, jak włączyć tryb awaryjny w poszczególnych modelach Apple iPhone. 

Najnowsze modele Apple: iPhone 8 iPhone X, iPhone XS

Jak włączyć tryb awaryjny w iPhonie X

Aby włączyć tryb awaryjny w modelach iPhone 8 / 8+, iPhone X, iPhone XS, XS Max, XR, należy jednocześnie przytrzymać przycisk boczny i jeden z przycisków głośności, a następnie przeciągnąć suwak wyłączania. W dalszej kolejności, należy podłączyć urządzenie do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk boczny, a następnie zwolnić przycisk, w momencie gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego. 

Model iPhone 7

Jak włączyć tryb awaryjny w iPhonie 7?

By uruchomić tryb safe mode na iPhonie 7 i 7 Plus, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny lub górny, a następnie przeciągnąć suwak, by telefon się wyłączył. Później należy podłączyć iPhone’a do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk zmniejszania głośności, a następnie zwolnić klawisz, w momencie gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.

Starsze modele Apple: iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6

Jak włączyć tryb awaryjny w iPhonie 5?

W celu wprowadzenia w tryb awaryjny starszych modeli Apple: iPhone’a 4 / 4s, iPhone’a 5 / 5s i iPhone’a 6 / 6s / 6 Plus, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny lub górny, a następnie wyłączyć urządzenie przeciągając suwak. W dalszej kolejności należy podłączyć iPhone’a do komputera, przytrzymując jednocześnie przycisk Początek i zwolnić przycisk, w momencie gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego. 

Wyłączanie trybu awaryjnego

Aby wyprowadzić iPhone’a z trybu awaryjnego, wystarczy wyłączyć telefon i włączyć go ponownie.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji udało Ci się uruchomić tryb awaryjny w Twoim iPhonie, a także sprawdzić jak urządzenie działa bez zainstalowanych dodatków. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.