Jak włożyć kartę SIM do Huawei?

Ponieważ część smartfonów Huawei obsługuje dwie karty SIM, a część tylko jedną, prawidłowe umieszczenie modułu w telefonie może być trudne. Szczególnie, jeśli dodatkowo chcielibyśmy rozszerzyć pamięć naszego smartfona o kartę microSD. Dlatego też dla użytkowników smartfonów Huawei przygotowaliśmy dziś krótki poradnik z instrukcją wkładania karty SIM do telefonu.

Jak włożyć kartę SIM do telefonu Huawei? 

Slot kart SIM w telefonach Huawei znajduje się w górnej części obudowy po lewej stronie. Do telefonu można włożyć dwie karty nano-SIM (w przypadku smartfonów z dual SIM) lub jedną kartę nano-SIM i jedną kartę pamięciAby umieścić moduły w telefonie, wykonaj kolejno poniższe czynności:

karty sim telefon huawei

1. wyłącz urządzenie, przytrzymując przycisk zasilania, 

2. włóż kluczyk (zawarty w zestawie) do otworu umieszczonego obok tacki na karty. W przypadku braku narzędzia możesz użyć np. spinacza,

3. gdy tacka odskoczy, wyciągnij cały slot,

4. włóż kartę nano-SIM do slotu 1, metalowymi stykami skierowanymi do dołu,

5. jeśli chcesz dodać kartę pamięci, włóż ją do gniazda oznaczonego jako slot 2,

6. jeśli chcesz korzystać z Dual SIM, w slocie 2, w odpowiedniej pozycji umieść drugą kartę nano-SIM (pamiętaj, że nie będziesz mógł wtedy używać karty pamięci),

7. zamknij i dociśnij tackę, 

8. gotowe! :)

wkladanie karty sim do telefonu huawei

Aby sprawdzić, czy telefon prawidłowo odczytuje karty SIM, włącz urządzenie, przejdź do Ustawień telefonu, wybierz zakładkę: Sieci zwykłe i bezprzewodowe i kliknij opcję: Zarządzanie kartami SIM

Jeśli z jakiś przyczyn Twój smartfon nie wykrywa poprawnie modułów, przejdź do artykułu pt: Co zrobić, gdy telefon nie czyta karty SIM?

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji udało Ci się umieścić kartę SIM w swoim telefonie i możesz teraz bez problemu z niego korzystać.  

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.