Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Jak wyczyścić silikonowe etui?

Silikonowe etui świetnie chroni telefon przed zarysowaniami i uszkodzeniami. W związku z tym, że dla większości z nas smartfony to niezastąpione urządzenia, które zabieramy wszędzie, pokrowce szybko się brudzą. Aby jak najdłużej cieszyć się ich doskonałym wyglądem należy o nie dbać i regularnie czyścić. W tym artykule podpowiadamy w jaki sposób należy usuwać brud z silikonowych nakładek.

Dlaczego czyszczenie etui jest ważne?

To pewne, że Twój case zasługuje na odpowiednią pielęgnację. Za koniecznością czyszczenia etui przemawia estetyka, ale również bezpieczeństwo smartfona. Pył i kurz znajdujące się pod pokrowcem mogą porysować obudowę telefonu. Nieestetyczne plamy i zabrudzenia na futerale odbierają urok najlepszym smartfonom. Dlatego też, jeśli zależy Ci na tym, aby Twój telefon wyglądał schludnie i nie uległ zniszczeniu, czyść etui regularnie.

Czego używać do czyszczenia silikonowych pokrowców?

Kurz i pył z silikonowych nakładek z łatwością wyczyścisz ściereczką lub gąbką nasączoną ciepłą wodą z mydłem. Pamiętaj, że ścierka powinna być niepyląca i miękka. W przypadku plam i większych zabrudzeń możesz zastosować niewielką ilość alkoholu izopropylowego. Przydatne są również nawilżane chusteczki do czyszczenia monitorów i okularów. Możesz także użyć zmywacza do paznokci bez acetonu, lecz tylko w przypadku jednokolorowych etui bez nadruku. W żadnym wypadku nie używaj płynów do mycia szyb, amoniaku i rozpuszczalników. Unikaj także szorstkich i twardych myjek oraz szczotek. Silikonowe etui czyść systematycznie, tak aby brud nie zdążył „wgryźć się” w powierzchnię.

Żółknięcie silikonowych etui

Może się zdarzyć, że po pewnym czasie Twój silikonowy case zacznie żółknąć. Problem ten dotyczy w głównej mierze jasnych pokrowców. Proces spowodowany jest faktem, że etui chroniące smartfony narażone są na ciągły kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami, powietrzem i dłońmi (brudnymi np. od tłuszczu). Na zmianę zabarwienia wpływ ma również oddziaływanie promieni słonecznych. Niestety nie ma skutecznego sposobu na odbarwienie pożółkłego etui. Na niektórych stronach można co prawda znaleźć porady, aby pokrowiec włożyć do wybielacza, jednak my odradzamy stosowania takich praktyk. Wybielacz może trwale zniszczyć silikonowe tworzywo, a już na pewno nie obejdzie się łagodnie z kolorem i nadrukiem Twojej nakładki.

Fajne etui na telefon?

Szukasz oryginalnego etui na swój telefon? Sprawdź naszą ofertę pokrowców i wybierz dla siebie etui z nadrukiem, Twoim logo lub klasyczne albo stwórz swój własny projekt. Nasze pokrowce znajdziesz w zakładce Etui na smartfony i tablety.Ocena: 5.00 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.