Jak wyczyścić skórzane etui na telefon?

Etui wykonane ze skóry oraz z eko-skóry są niezwykle eleganckie i doskonale chronią urządzenia mobilne przed uszkodzeniami. Niestety kontakt z różnymi powierzchniami i dłońmi sprawia, że skórzane i skóropodobne pokrowce łatwo ulegają zabrudzeniom. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak czyścić tego rodzaju case’y.

Czego używać do czyszczenia etui ze skóry i z eko-skóry?

mydło i ścierka do czyszczenia etui

Do czyszczenia skórzanych etui oraz pokrowców skóropodobnych (np. z klapką albo książkowych) będziesz potrzebować:

• czystej, niepylącej ściereczki bawełnianej

• delikatnego mydła

• miseczki z letnią wodą

Opcjonalnie wykorzystać można również specjalne preparaty do czyszczenia skór i materiałów skóropodobnych.

Do usuwania zabrudzeń z pokrowców ze skóry ekologicznej pod żadnym pozorem nie używaj środków, które zawierają alkohol, wosk lub naftę. Po ich zastosowaniu skóra ekologiczna zacznie sztywnieć i pękać.

Jak usunąć zabrudzenia ze skórzanych i skóropodobnych pokrowców?

mydło i ścierka

Aby usunąć brud z etui ze skóry lub z eko-skóry i nie uszkodzić jego faktury, postępuj według poniższej instrukcji:

• wyjmij telefon z pokrowca. Jeśli używasz etui z kieszonką (zob. jakie etui na telefon z miejscem na karty?), pamiętaj o usunięciu kart bankomatowych i wizytówek.

• zwilż bawełnianą ściereczkę w miseczce z wodą i nałóż na tkaninę niewielką ilość mydła. Wyciśnij szmatkę i równomiernie wetrzyj w nią mydło.

• ruchem okrężnym, delikatnie pocieraj ściereczką powierzchnię etui. Nie szoruj pokrowca z dużą siłą, ponieważ może to spowodować uszkodzenie wierzchniej warstwy futerału.

czyszczenie skórzanego etui

• zaczekaj aż pokrowiec wyschnie i ponownie załóż go na telefon.

Wewnątrz skórzanych i skóropodobnych futerałów z klapką znajdują się silikonowe osłonki, w których również gromadzi się brud i kurz.  Silikonowe etui znajdujące się wewnątrz pokrowców z klapką oraz typu book także można czyścić za pomocą nawilżonej, bawełnianej ściereczki z mydłem.

W przypadku gumowych pokrowców można jednak stosować również inne środki, by usunąć zabrudzenia. Pisaliśmy o nich jakiś czas temu w artykule: jak wyczyścić silikonowe etui?

Co robić, aby skórzane etui dłużej utrzymywało ładny wygląd?

etui z klapką, etui książkowe, ścierka do czyszczenia

Aby skórzane etui wyglądało tak jak w dniu, w którym je zakupiliśmy, trzeba o nie odpowiednio dbać i przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim nie należy przechowywać futerału w zbytnio nasłonecznionych, wilgotnych i mocno ogrzewanych miejscach.

Niewskazany jest również kontakt pokrowca z tłustymi substancjami i kosmetykami do makijażu, ponieważ często powodują one powstawanie nieestetycznych plam na skórze naturalnej. Skórzane pokrowce powinniśmy czyścić regularnie, aby brud nie zdążył wgryźć się ich w powierzchnię. Dobrze utrzymane etui będzie właściwie chroniło nasz telefon.

etui skórzane sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.