Jak wyczyścić telefon z brudu?

Na obudowie i w zakamarkach naszych telefonów często gromadzi się brud i kurz. W dzisiejszym artykule podpowiadamy czym czyścić telefon, by przywrócić mu estetyczny wygląd i blask.

Jak wyczyścić ekran telefonu

telefon i mikrofibra

Do czyszczenia ekranu smartfona najlepiej użyć niepylącej mikrofibry nasączonej alkoholem izopropylowym. Zamiast alkoholu możemy także użyć niewielkiej ilości płynu do mycia szyb. Ponadto przydatne mogą okazać się również nawilżone chusteczki do ekranów LCD, monitorów i okularów. W ten sam sposób możemy wyczyścić obiektyw w telefonie.

Czym wyczyścić obudowę smartfona

telefon i mydło

Obudowa telefonu z tyłu urządzenia często ulega zabrudzeniom od palców, a także od różnych substancji, takich jak resztki pokarmu. Jeśli nasz telefon jest rozbieralny zabrudzenia te wyczyścimy zdejmując klapkę i myjąc ją pod bieżącą wodą z mydłem. Możemy użyć także płynu do mycia szyb. Przed ponownym założeniem klapki należy upewnić się, że jest ona całkowicie sucha.

Jeżeli posiadamy telefon typu unibody, zabrudzenia najbezpieczniej usunąć ściereczką z mikrofibry delikatnie zwilżoną alkoholem izopropylowym. Przydatne mogą okazać się także specjalne chusteczki nasączone preparatem do czyszczenia ekranów LCD.

Czyszczenie środka: wejść słuchawkowych i portów

telefon i sprężone powietrze

Do czyszczenia delikatnych miejsc, takich jak wejście microSD, wejście microUSB, głośnik czy port słuchawkowy, pod żadnym pozorem nie wolno używać płynów. Do usunięcia gromadzącego się we wtykach i portach kurzu, najlepiej użyć sprężonego powietrza.

Jeśli nie mamy puszki ze sprężonym powietrzem (jej koszt to ok. 25 zł) do czyszczenia portów możemy użyć szczoteczki do zębów lub taśmy malarskiej. Więcej o tych sposobach pisaliśmy w artykule: jak wyczyścić głośnik w telefonie?

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.20 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.