Jak wyłączyć Bixby w telefonach Samsung?

Jak każdy interfejs głosowy, Bixby nie dla każdego jest użyteczny. Niektórzy nie mają ochoty używać żadnego asystenta głosowego, inni natomiast preferują Asystenta Google. Niezależnie od tego, do której z tych grup należysz, pewnie zastanawiasz się jak wyłączyć Bixby w swoim smartfonie. Poniżej udzielimy Ci instrukcji, jak zrobić to w zależności od posiadanego przez Ciebie modelu Samsunga.

Czym jest Bixby i Samsung Daily?

1. Jak wyłączyć Bixby w telefonach Samsung?

Bixby to asystent głosowy w urządzeniach marki Samsung, który w najnowszych smartfonach Samsung nazwano jako Samsung Daily. Jest dostępny w smartfonach od modelu Samsung Galaxy S8. Od tej pory stosuje się go we wszystkich flagowcach oraz smartfonach ze średniej półki cenowej (niektóre modele z serii A). Asystentowi można zadawać różnego rodzaju pytania, na przykład o aktualną pogodę lub inne informacje dostępne w sieci. Pozwala również na werbalną konfigurację smartfona: ustawianie budzika, wykonywanie połączeń czy pisanie SMS-ów.

Nie każdy posiadacz telefonu Samsung czuje potrzebę, aby korzystać z asystenta głosowego. Funkcja Bixby może być wyjątkowo uciążliwa ze względu dostępny w wielu telefonach dedykowany przycisk, który omyłkowo przyciśnięty od razu go aktywuje. Przycisk ten zwykle znajduje się w pobliżu przycisków zmiany głośności lub zastępuje przycisk zasilania, dlatego bardzo łatwo go pomylić. Poniżej prezentujemy instrukcję jak wyłączyć Bixby w różnych modelach Samsung.

Jak wyłączyć Bixby w Samsungu Galaxy Note 10 i Galaxy S20 i nowszych smartfonach?

2. Jak wyłączyć Bixby w telefonach Samsung?

Aby całkowicie wyłączyć Bixby w telefonach Samsung Galaxy Note 10, Galaxy S20 i nowszych, trzeba zmienić 3 różne ustawienia: funkcję przycisku aktywującego asystenta, aktywację głosową oraz ekran główny Bixby pojawiający się po przesunięciu palcem w lewo od ekranu głównego. W pierwszej kolejności zajmuj się dezaktywacją przycisku aktywującego asystenta:

1. Przejdź do ustawień telefonu.

2. Wybierz Funkcje zaawansowane.

3. Wyłącz wszystkie funkcje aktywujące Bixby.

4. Naciśnij przycisk boczny.

5. Wyłącz podwójne naciśnięcie lub nadaj mu inną funkcję niż aktywacja Bixby.

6. Zmień opcję „Naciśnij i przytrzymaj, aby wyłączyć menu”.

Pora na wyłączenie pozostałych funkcji aktywujących asystenta głosowego. Dotyczą one wybudzania głosowego asystenta oraz innych form komunikacji głosowej z Bixby.

1. Otwórz ustawienia smartfona.

2. Wybierz lupkę w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wpisz „Bixby” i wybierz zakładkę Bixby Voice.

4. Dotknij ikonki koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć ustawienia Bixby Voice.

5. Wybierz funkcję „Automatyczne słuchanie” i zmień jej działanie na „Nigdy”.

6. Stuknij funkcję „Wybudzanie głosowe” i wyłącz funkcję wybudzania poprzez komendę „Hi, Bixby”.

7. Wyłącz opcję „Używaj, gdy telefon jest zablokowany”.

8. Wyłącz „Dyktowanie Bixby”.

9. Wyłącz powiadomienia marketingowe.

10. Przejdź do ekranu głównego smartfona. Naciśnij go i przytrzymaj, aby przejść do konfiguracji widżetów. Przesuń w lewo i wyłącz funkcję Samsung Daily.

Jak wyłączyć Bixby w smartfonach Galaxy S8, Galaxy S9 i Galaxy S10 z Androidem 9 lub 10?

Starsze modele smartfonów nie pozwalają na całkowite wyłączenie asystenta głosowego Bixby. Większość funkcji podlega dezaktywacji, ale przycisk Bixby pozostaje stale aktywny. Można jednak zmienić jego działanie na podwójne naciśnięcie. W ten sposób możemy "uwolnić się" od omyłkowego włączania Bixby w telefonach Samsung Galaxy S8, S9 I S10

1. Włącz ustawienia telefonu.

2. Dotknij ikonki lupy w prawym górnym rogu ekranu.

3. Wpisz „Bixby” i wybierz „Informacje o aplikacji Bixby Voice”.

4. W prawym górnym rogu wyświetlacza dotknij ikonki ustawień w kształcie koła zębatego.

5. Wybierz funkcję „Automatyczne słuchanie” i zaznacz „Nigdy”.

6. Stuknij „Wybudzanie głosowe” i wyłącz wybudzanie na komendę „Hi, Bixby”.

7. Wyłącz opcję „Używaj, gdy telefon jest zablokowany”.

8. Wyłącz dyktowanie Bixby.

9. Stuknij funkcję „Przycisk Bixby” i zmień jego działanie na podwójne przyciśnięcie.

10. Wyłącz powiadomienia marketingowe.

11. Przejdź do ekranu głównego smartfona. Naciśnij i przytrzymaj, aby przejść do konfiguracji widżetów. Przesuń w lewo i wyłącz Bixby Home lub Samsung Daily (w nowszych wersjach interfejsu).

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.