Jak wyłączyć Codzienne Tapety w telefonach Xiaomi?

Właściciele smartfonów Xiaomi mogą korzystać z usługi Codzienne Tapety. Polega ona na automatycznym zmienianiu tapety przez telefon – każdego dnia na nową. Niestety, użytkownik nie ma żadnej kontroli nad tym, jaką tapetę smartfon wybierze – co wielu może irytować. Telefon na bieżąco dostosowuje tematykę tapet do informacji zarejestrowanych na temat użytkownika. Jak zatem zrezygnować z tej usługi?

Codzienne Tapety – komu przeszkadzają, a komu mogą się spodobać?

1. Jak wyłączyć Codzienne Tapety w telefonach Xiaomi?

Jeśli lubisz każdego dnia oglądać inne, estetyczne zdjęcia oraz grafiki na ekranie blokady swojego smartfona, usługa Codzienne Tapety Prawdopodobnie przypadnie Ci do gustu. Jej atutem z pewnością jest personalizacja – tematyka tapet nawiązuje do indywidualnych preferencji użytkownika. Dotyczy zatem tego, co przeglądasz na smartfonie oraz jakich informacji szukasz w sieci. Przykładowo jeśli interesujesz się sportem, mogą wyświetlać Ci się zdjęcia sportowców, a jeśli w ostatnim czasie przeglądasz sklepy meblowe, smartfon może prezentować Ci na ekranie blokady pięknie udekorowane wnętrza. Nie każdemu jednak musi to odpowiadać. Wiele osób lubi mieć jedną, stałą tapetę na telefonie, na przykład samodzielnie wykonane zdjęcie. Innym nie podoba się fakt, że smartfon zbiera dane na temat ich zainteresowań i chcą ograniczyć tę praktykę. W obu przypadkach istnieje możliwość wyłączenia usługi Codzienne Tapety, choć nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Wyłącz Codzienne Tapety w Xiaomi poprzez ustawienia telefonu

W wielu smartfonach z interfejsem MIUI usługa Codzienne Tapety została dodana automatycznie, bez wiedzy i woli właścicieli telefonów. Taka niechciana zmiana zwykle bywa denerwująca. I chociaż możesz wyłączyć automatyczne tapety, korzystając z dedykowanej aplikacji ikonki, łatwo ponownie włączyć usługę przez przypadek z poziomu ekranu blokady swojego smartfona. Wynika to z faktu, że ikonka tulipana przypisana Codziennym Tapetom stanowi jeden ze skrótów zablokowanego ekranu, który można nieumyślnie stuknąć. W ten sposób aplikacja wyparła inne, chętniej wykorzystywane skróty na zablokowanym wyświetlaczu, takie jak Latarka czy Mi Pilot, co dodatkowo budzi niezadowolenie wśród użytkowników smartfonów. W rezultacie najbardziej opłacalne dla Ciebie wyjście może stanowić całkowite odinstalowanie Codziennych Tapet z poziomu ustawień smartfona. Jak możesz to zrobić?

Jak wyłączyć Codzienne Tapety poprzez ustawienia Xiaomi? Instrukcja krok po kroku

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz kategorię „Aplikacje”.

3. Przejdź do sekcji „Zarządzaj aplikacjami”.

4. Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu wyświetlacza i zaznacz „Pokaż wszystkie aplikacje”.

5. Korzystając z lupki, wpisz „Codzienne Tapety”.

6. Dotknij ikonki wyszukanej aplikacji.

7. Skorzystaj z opcji „Odinstaluj”.

Jak jeszcze można odinstalować Codzienne Tapety w telefonie Xiaomi?

Jeżeli z jakichś przyczyn nie możesz pozbyć się Codziennych Tapet w Xiaomi standardowo poprzez ustawienia telefonu, masz do wyboru jeszcze dwie inne możliwości. Pierwsza z nich dotyczy odinstalowania niechcianej aplikacji bezpośrednio poprzez sklep Google Play. Możesz wyszukać w nim aplikację i wybrać opcję „Odinstaluj”. Jeśli w tym przypadku opcja odinstalowania również jest nieaktywna, konieczne może okazać się odblokowanie trybu programisty w MIUI. W tym celu musisz skorzystać z Android Debug Bridge, by włączyć debugowanie USB w telefonie.

Wykorzystaj Codzienne Tapety do wyświetlania własnych zdjęć

Jeżeli nie przeszkadza Ci codzienna zmiana tapet w telefonie, a jedynie ich wygląd, masz jeszcze możliwość modyfikacji pracy samej aplikacji. Nie musisz całkowicie rezygnować z jej używania. Możesz natomiast włączyć w niej korzystanie z własnych zdjęć, które masz zapisane w smartfonie. W tym celu:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Odszukaj kategorię „Blokada ekranu”.

3. Wybierz opcję „Karuzela tapet”.

4. Upewnij się, że usługa jest aktywna.

5. Zaznacz w niej korzystanie ze zdjęć zapisanych w galerii.

6. Możesz wybrać poszczególne zdjęcia i określić częstotliwość ich zmiany na nowe.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.