Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie? (Android i iOS)

Dźwięk migawki aparatu w telefonie bywa głośny i irytujący. Co więcej przeszkadza, gdy staramy się wykonywać zdjęcia dyskretnie. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy więc, jak wyłączyć dźwięki aparatu w smartfonach z Androidem i iOS. 

Wyłączanie dźwięku aparatu w telefonach Samsung

W starszych Samsungach dźwięk aparatu można dezaktywować w ustawieniach aplikacji. Należy w tym celu otworzyć Aparat, kliknąć na koło zębate i wybrać opcje: Dźwięk migawki >> wyłącz. 

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie Samsung

W nowszych smartfonach producenta, takich jak Galaxy S8, Galaxy S9 i Galaxy S10 sprawa wygląda nieco inaczej. Aby wyłączyć dźwięk migawki aparatu musimy wyciszyć wszystkie dźwięki w telefonie, uruchamiając tryb cichy lub tryb wibracji.

Wyłączanie dźwięku aparatu w telefonach Huawei

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie Huawei

W urządzeniach Huawei opcja wyciszania dźwięku aparatu dostępna jest w ustawieniach aplikacji. Aby wyłączyć dźwięk migawki, należy otworzyć aplikację Aparat i przejść do Ustawień (wybrać menu trzech kropek i kliknąć na koło zębate / przeciągnąć palcem po ekranie w prawo / przeciągnąć palcem po ekranie w lewo)*. Następnie włączyć funkcję Wycisz. 

*w zależności od modelu smartfona

Wyłączanie dźwięku aparatu w telefonach LG

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie LG

Dezaktywacja dźwięku migawki aparatu w LG możliwa jest tylko wtedy, gdy wyciszy się wszystkie dźwięki w telefonie. Oznacza to więc, że musimy uruchomić tryb cichy lub tryb wibracji.

Wyłączanie dźwięku aparatu w telefonach Motorola

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie Motorola

Dźwięk migawki w telefonie Motorola możemy wyciszyć jedynie poprzez wyłączenie wszystkich dźwięków w telefonie (tryb cichy, tryb wibracji). 

Wyłączanie dźwięku aparatu w Xiaomi

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie Xiaomi

Wyciszanie dźwięku migawki w smartfonach Xiaomi może wyglądać w różnie, w zależności od modelu telefonu albo wersji nakładki systemowej. W niektórych urządzeniach opcję te odnajdziemy Ustawieniach aplikacji (Aparat >> ustawienia (ikonka koła zębatego) >> wycisz migawkę)). W innych natomiast funkcja ta znajduje się w Ustawieniach telefonu (Ustawienia >> Opcje aplikacji >>Aparat >> Dźwięki aparatu >> Wyłącz).

Wyłączanie dźwięku aparatu w iPhonie

Jak wyłączyć dźwięk aparatu w telefonie iPhone

Aby wyłączyć dźwięk migawki w telefonie Apple, wystarczy przed zrobieniem zdjęcia przełączyć fizyczny przycisk dzwonek/wyciszenie (na górze, po lewej stronie telefonu). Gdy na przełączniku ujrzymy kolor pomarańczowy, oznacza to, że iPhone działa w trybie wibrowania i nie będzie odtwarzał dźwięku kamery. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom udało Ci się wyłączyć irytujący dźwięk migawki w swoim telefonie i nic już nie przeszkodzi Ci w wykonywaniu wyjątkowych zdjęć. Jeśli chcesz dowiedzieć się co zrobić, żeby jak najlepiej wykorzystać potencjał aparatu swojego smartfona, zajrzyj do artykułu: Jak ustawić aparat w telefonie, żeby robił ładne zdjęcia?

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.