Jak wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung

Dźwięk klawiatury Samsung to dla wielu użytkowników niepotrzebny, a nawet irytujący dodatek. Uniemożliwia korzystanie z telefonu bez zwracania na siebie uwagi, rozprasza i co więcej – zwiększa zużycie baterii w smartfonie. Nic więc dziwnego, że większość użytkowników rezygnuje z tej z funkcji i całkowicie wycisza dźwięk przycisków ekranowych. Jeżeli Ty również chciałbyś wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung w swoim urządzeniu, zapoznaj się z dzisiejszym pomocnym przewodnikiem.

Dlaczego wyłączenie dźwięku klawiatury Samsung może sprawiać trudność?

Opcja odpowiadająca za wyłączenie dźwięku klawiatury Samsung nie jest widoczna od razu po otwarciu zakładki „Dźwięki i wibracja” w Ustawieniach, tylko ukryta jest w zakładce „Sterowanie dźwiękiem i wibracjami systemu”. Z tego powodu trudniej jest ją odnaleźć i wyłączyć dźwięk przycisków ekranowych. Szczegółową instrukcję, jak wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung, znajdziesz poniżej.

Jak wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung? Instrukcja

Aby wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung, wykonaj poniższe kroki:

1. otwórz Ustawienia w telefonie,

2. wybierz zakładkę „Dźwięki i wibracja”,

3. przewiń w dół i kliknij zakładkę „Sterowanie dźwiękiem / wibracjami systemu”,

4. odszukaj pozycję „Klawiatura Samsung”. Znajduje się ona w dwóch miejscach – w sekcji „Dźwięki systemowe” oraz „Wibracje systemowe”. Wyłącz tę funkcję w obu miejscach używając suwaka, a dźwięk klawiatury Samsung w Twoim telefonie zostanie wyłączony.

Jak ściszyć dźwięk klawiatury Samsung?

1. Jak wyłaczyć dźwięk klawiatury Samsung?

Oprócz całkowitego wyłączenia dźwięku klawiatury Samsung w telefonie możliwe jest także jego wyciszenie lub ustawienie dźwięku samych wibracji. Jeśli więc dźwięki przycisków ekranowych ułatwiają Ci pisanie i nie chciałbyś całkowicie rezygnować z tej funkcji, a jednocześnie, nie chcesz zwracać na siebie uwagi podczas korzystania ze smartfona w towarzystwie, ściszenie dźwięku to doskonała opcja. Poniżej znajdziesz dwie instrukcje – jedna dotyczy ściszania dźwięku klawiatury, a druga – ustawienia samych wibracji.

Jak ściszyć dźwięk klawiatury Samsung? Instrukcja

2. Jak wyłaczyć dźwięk klawiatury Samsung?

Aby ściszyć dźwięk klawiatury Samsung w telefonie, wykonaj poniższe kroki:

1. otwórz Ustawienia,

2. przejdź do zakładki „Dźwięki i wibracja”,

3. wybierz opcję „Głośność”,

4. zmniejsz głośność dźwięków posługując się suwakiem w sekcji „System”.

Jak zmienić dźwięk klawiatury Samsung na wibracje? Instrukcja

Aby zmienić dźwięk klawiatury Samsung na wibracje, wykonaj poniższe kroki:

1. otwórz Ustawienia w telefonie,

2. wybierz zakładkę „Dźwięki i wibracja”,

3. zjedź na dół i otwórz zakładkę „Sterowanie dźwiękiem / wibracjami systemu”,

4. obok pozycji „Klawiatura Samsung” w sekcji „Dźwięki systemowe” przesuń suwak w lewo,

5. w sekcji „Wibracje systemowe” obok pozycji „Klawiatura Samsung” przesuń suwak w prawo.

Dlaczego warto wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wyłączyć dźwięk klawiatury Samsung na swoim urządzeniu. Do trzech głównych korzyści należą:

• Możliwość swobodnego i dyskretnego korzystania ze smartfona w dowolnym miejscu – wyłączając dźwięk klawiatury w telefonie Samsung sprawimy, że podczas korzystania z urządzenia nie będziemy nikomu przeszkadzać. Są miejsca, w których korzystanie z telefonów jest szczególnie niemile widziane, zatem w razie potrzeby dyskretnego napisania SMS-a czy wiadomości na Messengerze bądź WhatsAppie, dźwięki przycisków ekranowych nie zwrócą na nas niczyjej uwagi.

• Możliwość łatwiejszego skupienia uwagi i usunięcie rozpraszaczy – w dobie tak wielu bodźców i rozpraszaczy, każdy dodatkowy dźwięk jest zbędny i szkodliwy. Wyłączając dźwięki klawiszy sprawimy, że łatwiej będzie nam się skupić na samym pisaniu treści wiadomości czy maili.

• Mniejsze zużycie energii – wyłączenie dźwięków klawiatury niesie korzyści nie tylko dla użytkowników smartfonów, ale także dla samych urządzeń. Dodatkowe dźwięki powodują większe zużycie baterii, przez co szybciej się ona rozładowuje. Częstsze ładowanie skraca żywotność baterii (zob. także: „Jak sprawdzić kondycję baterii Samsung?”).

Wyłączanie dźwięku klawiatury Samsung – podsumowanie

Podsumowując, opcja odpowiadająca za wyłączenie klawiatury Samsung dostępna jest w Ustawieniach w zakładce: „Dźwięki i wibracja” >> „Sterowanie dźwiękiem / wibracjami systemu”. Użytkownicy mają możliwość nie tylko całkowitego wyłączenia dźwięku klawiatury Samsung w telefonie, ale także zmniejszenia jej głośności czy zmiany dźwięków przycisków ekranowych na wibracje. Wyłączenie dźwięku klawiatury Samsung niesie ze sobą 3 główne korzyści – umożliwia dyskretne korzystanie ze smartfona w miejscach publicznych lub w towarzystwie, usunięcie rozpraszaczy i łatwiejsze skupienie uwagi, a także oszczędność energii baterii.

etui na telefon sprawdź

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.