Jak wyłączyć kod blokady w iPhonie?

Rolą kodu blokady na urządzeniach Apple jest ochrona danych użytkownika. Oprócz kodu, producent wprowadził jednak również inne, wygodniejsze zabezpieczenia ekranu, takie jak Face ID czy Touch ID. Dlatego też dla osób, które nie chcą dłużej korzystać z kodu blokady na swoich iPhone’ach, przygotowaliśmy poniższy poradnik.

Wyłączanie kodu blokady w modelach iPhone X i nowszych

iPhone X - Jak wyłączyć kod blokady?

Aby wyłączyć kod blokady w najnowszych iPhone’ach, należy kolejno wybrać opcje: Ustawienia > Face ID >> kod. Następnie, spośród dostępnych funkcji, wybrać pozycję “Wyłącz kod”.

Wyłączanie kodu blokady w starszych telefonach Apple

iPhone 6 - Jak wyłączyć kod blokady?

Aby wyłączyć kod w starszych iPhone’ach wyposażonych w Touch ID, należy przejść do Ustawień telefonu, a następnie wybrać zakładki Touch ID >> kod >> Wyłącz kod. W urządzeniach bez czytnika linii papilarnych, kod blokady wyłączymy stukając kolejno opcje: Ustawienia >> Kod >> Wyłącz kod.

Warto wiedzieć że w zakładce “kod”, oprócz opcji wyłączenia kodu blokady, znajdziemy również inne funkcje. Na przykład możemy zmienić dotychczasowy kod lub edytować jego ustawienia. 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik okazał się pomocny i że dzięki naszym wskazówkom korzystanie z telefonu iPhone stało się wygodniejsze.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.