Jak wyłączyć pocztę głosową?

Poczta głosowa może być przydatną funkcją, jednak dla wielu użytkowników to zbędny dodatek. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jak za pomocą kodów wyłączyć pocztę głosową w telefonach w sieci Orange, Plus, Play i T-Mobile.

Wyłączanie poczty głosowej w Orange

symbol poczty głosowej

Pocztę głosową w sieci Orange można wyłączyć poprzez:

• wpisanie na klawiaturze telefonu kodu *110*20*00# i potwierdzenie go zieloną słuchawką - w przypadku abonentów i użytkowników mix.

• wpisanie kodu *110*03*00# i potwierdzenie go zieloną słuchawką - w przypadku użytkowników telefonów na kartę.

Wyłączanie poczty głosowej w Plusie

Wyłączenie poczty głosowej w sieci Plus jest możliwe dzięki:

• wpisaniu na klawiaturze krótkiego kodu *122*00# i potwierdzenie go zieloną słuchawką.

Wyłączanie poczty głosowej w Play

smartfon

Pocztę głosową w sieci Play można wyłączyć poprzez:

• wpisanie na klawiaturze kodu *111*56*2# i potwierdzenie go zieloną słuchawką - Poczta Głosowa Standard. Aby sprawdzić status usługi należy wybrać kod *11*56*3#.

• wpisanie kodu *111*144*2# i potwierdzenie go zieloną słuchawką - Poczta Głosowa Lite (wyłączenie Poczty Lite będzie możliwe tylko, gdy zostaną wyłączone inne usługi poczty, jak poczta e-mail czy poczta PRO). Status usługi można sprawdzić wpisując kod *11*144*3#.

• wpisanie kodu *111*9*2# i potwierdzenie go zieloną słuchawką - Poczta Głosowa na e-mail. Aby sprawdzić status usługi wystarczy wpisać kod *11*9*3#.

• wpisanie kodu *111*5*2# i potwierdzenie zieloną słuchawką - Poczta Głosowa Pro. Status usługi sprawdzisz wpisując kod: *11*5*3#.

Wyłączanie poczty głosowej w T-Mobile

Aby wyłączyć pocztę głosową w sieci T-Mobile wystarczy:

• wpisać na klawiaturze krótki kod #002# i potwierdzić go zieloną słuchawką. Kod nie zadziała dla telefonów, które miały wybrane domyślne przekierowania na pocztę głosową  (w ich przypadku należy połączyć się z Internetowym Systemem Obsługi albo przez BOA/BOU).

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.