Znajdź etui do swojego urządzenia:
Marka urządzenia
Model urządzenia
   
61 250 2430 pon.-pt. 8:00 do 16:00
 
 
SCHOWEK
 
koszyk
jest pusty
+
+
+
Poradniki

Jak wyłączyć powiadomienia o słuchawkach i automatyczne zmniejszanie głośności w iPhonie?

W trosce o słuch użytkowników iPhone’ów Apple wprowadziło do swoich telefonów powiadomienia o przekroczeniu limitu ekspozycji na głośny dźwięk i automatyczne ściszanie muzyki na słuchawkach. Chociaż funkcja jest zasadna, z wielu przyczyn nie każdy musi chcieć z niej korzystać. Poniżej przedstawiamy, jak wyłączyć powiadomienia na słuchawkach oraz automatyczne zmniejszanie głośności w iPhonie.

Po co powiadomienia na słuchawkach i automatyczne zmniejszanie głośności w iPhonie?

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Wszyscy lubimy słuchać głośno muzyki na słuchawkach, jednak nadużywanie tej przyjemności może mieć przykre konsekwencje. Zbyt głośne słuchanie muzyki na słuchawkach może prowadzić do uszkodzenia słuchu. Przebiega ono powoli, dlatego często jest niezauważalne dla użytkownika. Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji, wielu producentów telefonów, w tym Apple, wprowadziło alerty o zbyt głośnym słuchaniu muzyki na słuchawkach.

Gdy w ciągu 7 ostatnich dni posiadacz iPhone’a przekroczył czterdziestogodzinny limit ekspozycji na dźwięk powyżej 80 dB lub innej wyznaczonej wartości, wówczas iPhone wysyła powiadomienie na ten temat i automatycznie ścisza muzykę do bezpiecznego dla uszu poziomu głośności. Powiadomienia wyskakujące na ekranie iPhone’a mają na celu zwiększanie świadomości słuchacza o negatywnych konsekwencjach zdrowotnych. Gdy głośność zmniejsza się do bezpiecznej wartości, wiele osób na jakiś czas pozostawia ją na sugerowanym poziomie. Alternatywnie istnieje jednak opcja odrzucenia alertu i ponownego zwiększenia głośności do preferowanej wartości.

Jak wyłączyć powiadomienia o słuchawkach i zmniejszanie głośności na iPhonie?

1. Jak wyłączyć powiadomienia o słuchawkach i automatyczne zmniejszanie głośności w iPhonie?

Nie każdemu mogą odpowiadać stale wyświetlane powiadomienia o słuchawkach i automatyczne zmniejszanie głośności przez iOS. Jeżeli korzystasz ze słuchawek, które są fabrycznie cichsze lub po prostu chcesz słuchać głośno muzyki albo innych plików dźwiękowych bez baczenia na konsekwencje zdrowotne, możesz wyłączyć uciążliwe w takiej sytuacji powiadomienia.

1. Otwórz ustawienia swojego iPhone’a.

2. Wybierz kategorię ustawień „Dźwięki i haptyka”.

3. Stuknij w opcję „Bezpieczne korzystanie ze słuchawek”.

4. Wyłącz funkcję „Powiadomienia dotyczące słuchawek”, stukając obok niej w podświetlony na zielono suwak.

5. Poniżej w ten sam sposób wyłącz funkcję „Redukuj głośne dźwięki”. Alternatywnie możesz również pozostawić ją włączoną, ale w zamian za to zwiększyć wartość decybeli, której nie chcesz przekraczać.

etui na telefon sprawdźOcena: 4.6 / 5.0 (12)
Twoja ocena